Strona główna » Tkanka tłuszczowa – sposoby na jej skuteczne zniwelowanie
Ciekawe

Tkanka tłuszczowa – sposoby na jej skuteczne zniwelowanie

Nasz wygląd najlepiej świadczy o sposobie życia, odżywianiu, o tym, jak dbamy o siebie. Niestety, siedzący tryb pracy, brak czasu na relaks i uprawianie sportu oraz zła dieta bardzo szybko przyczyniają się do zwiększenia masy ciała oraz powiększenia się ilości tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Odkładająca się tkanka tłuszczowa znacząco wpływa na nasz wygląd i samopoczucie – jak skutecznie z nią walczyć?

Dieta, sport, pielęgnacja!

Aby walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej była skuteczna podstawą jest przyjrzenie się z bliska naszym nawykom i stylowi życia. Konieczne są zmiany nie tylko na naszych talerzach, ale również w planie dnia. Zamiast tłustych i ciężkich potraw stawiajmy na warzywa i owoce oraz lekkie dania białkowo-tłuszczowe. Istotny jest ruch – nawet niewielki. Spacery, nordic walking czy jazda na rowerze będą idealne na początek. Stopniowo warto przedłużać aktywność na świeżym powietrzu, co znacząco wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Kriolipoliza – jak medycyna wspomoże nas w walce z tkanką tłuszczową?

Czy wiesz, że istnieją skuteczne zabiegi pozwalające na zmniejszanie tkanki tłuszczowej? Aparat do kriolipolizypozwoli w sposób bezinwazyjny na niszczenie komórek tłuszczowych – jest to możliwe dzięki oddziaływaniu na nie niskimi temperaturami. Zabieg polega na przystawieniu do wybranego miejsca (np. na brzuchu) specjalnej głowicy i zassaniu skóry. Poprzez oddziaływanie niskimi temperaturami możliwe jest rozbijanie komórek tłuszczowych, których elementy z czasem usuwane są przez układ limfatyczny. Warto wspomnieć, że niskie temperatury nie mają wpływu na okalające tkanki czy narządy, więc stosowanie aparatu do kriolipolizy jest całkowicie bezpieczne. Warto wiedzieć, że istnieją przeciwwskazania do ich stosowania – zabieg ten nie jest zalecany dla osób ze schorzeniami krążenia, wątroby czy skóry.

louds.pl lusion-fp7.org -sf.org