Strona główna » W stronę wnętrzarskich aranżacji ponowoczesnych
Ciekawe

W stronę wnętrzarskich aranżacji ponowoczesnych

Jaka jest estetyka ponowoczesna? Totalnie zwariowana, różnorodna, lubiąca skrajności, niemalże nie do opisania. Wydaje się, że wnętrza aranżowane w oparciu o ponowoczesne kanony piękna toną w chaosie. Niekoniecznie. Awangardowe aranżacje to wielość stylistyk na kilku metrach, to wybuch kolorów, to eksplozja odniesień historycznych. Ale to równocześnie harmonijne układy, w których jest myśl przewodnia, uspokajające odwołania do natury i do jej wiecznego piękna, poszanowanie tradycji i jej wzornictwa. To jedność i wielowymiarowość, którą osiągają utalentowani architekci wnętrz.

Meble designerskie to powiew niezwykłości

Jeśli szukamy definicji ponowoczesnego piękna, to znajdziemy ją w pomieszczeniach, które urządzają meble designerskie. Przedmioty totalnie niezwykłe. Zrobione często z dziwnych materiałów a przede wszystkim zrobione z naszych wyobrażeń. Żeby docenić niezwykłość mebla designerskiego, trzeba posiadać pewną wiedzę z zakresu sztuki, historii czy nawet filozofii. Meble designerskie to często zdecydowanie więcej niż przedmioty użytkowe. To małe konstrukcje i interpretacje. To rzeczy, które zastanawiają. Nie tracąc przy tym swojej funkcjonalności. Na tym m.in. polegają osiągnięcia nowoczesności i jej estetyki.

Efekt różnorodności we wnętrzu

Ponowoczesna estetyka to nieograniczona różnorodność globalnej wioski, w której od jakiegoś czasu żyjemy. Nic dziwnego, że w jednym mieszkaniu, domu czy pomieszczeniu mieszają się style całego świata i różnych okresów historycznych. Ten efekt egzotyki często idzie w parze z twórczymi odwołaniami do kierunków w sztuce minionych wieków. Pośród tej różnorodności należy jednak odnaleźć spójność i myśl przewodnią, którą może być na przykład natura czy fascynująca opowieść rodzinna.

zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecje