Strona główna » Wiosenne porządki w ogrodzie
Dom i Wnętrze

Wiosenne porządki w ogrodzie

Wczesna wiosna to dla większości osób posiadających swoje ogrody czas wielkich porządków. Zanim zaczniemy w pełni korzystać ze swoich tarasów, należy przywrócić im świetność po długiej zimie. Od jakich prac należy zacząć przedsezonowe przygotowania? Sprawdź!

 

Co w trawie piszczy?

Pierwszy etap prac ogrodowych obejmuje kompleksowe zadbanie o roślinność. Przełom marca i kwietnia to doskonały moment, aby usunąć okrycia, które jesienią i zimą chroniły rośliny. W tym czasie poranne przymrozki nie powinny już zaszkodzić młodym pędom. Ważne jest, żeby odkryć rośliny w pochmurny, dość wilgotny dzień. Ostre słońce i suche powietrze mogą uszkodzić pierwsze, delikatne listki.

Kolejnym ważnym zadaniem jest zadbanie o trawnik. Aby usunąć mokre, przygniłe liście, suche patyki i zbitą warstwę suchych źdźbeł, należy dokładnie zgrabić go ostrymi drucianymi grabiami. Jeśli sucha trawa tworzy bardzo zbitą, przypominającą filc warstwę, konieczne będzie przeprowadzenie wertykulacji. Gdy tylko ziemia rozmarznie po kilkumiesięcznym mrozie, możemy zając się przygotowaniem gleby i pierwszymi wysiewami.

 

Meble ogrodowe rattanowe – powiew świeżości w ogrodzie

Zanim zorganizujesz pierwsze garden party inaugurujące tegoroczny sezon, przyjrzyj się bliżej outdoorowemu wyposażeniu. Może w tym roku warto wreszcie wymienić wysłużone krzesła i stół na nowy, modny komplet, który będzie efektownie się prezentował, a jednocześnie zapewni maksymalną wygodę podczas odpoczynku na świeżym powietrzu? Producenci wyposażenia ogrodowego proponują obecnie szeroki wybór ciekawych modeli, wśród których szczególnie dużą popularnością cieszą się meble ogrodowe rattanowe. Wyplatane z naturalnego surowca krzesła, stoły, fotele, kanapy i huśtawki doskonale współgrają z zieloną scenerią i tworzą z nią spójną scenerię sprzyjającą odpręże

zobacz wiecje https://ntumobile.org zobacz wiecej