Strona główna » Wybierz tarasolę i na nowo odkryj urok odpoczynku na tarasie
Dom i Wnętrze

Wybierz tarasolę i na nowo odkryj urok odpoczynku na tarasie

Nie musimy wyjeżdżać za miasto czy też planować dalekich podróży w okresie wakacyjnym, aby móc odpoczywać w promieniach słońca. Nawet niewielki taras może stać się przestrzenią odpowiednią do relaksu. Dobierając konkretne meble i dodatki możemy zaaranżować taras w taki sposób, aby służył wszystkim domownikom. Czy jednak wiemy jak skutecznie chronić się przed silnym promieniowaniem słonecznym?

Piękne tarasole na tarasach – czy spełnią pokładane w nich oczekiwania?

Coraz więcej osób rezygnuje z klasycznych parasoli ogrodowych na rzecz pięknych tarasoli. Taka konstrukcja z pewnością przypadnie do gustu osobom, ceniącym nowoczesny design i funkcjonalność. Nowoczesne tarasole tworzone są z dbałością o najmniejsze detale, a projektanci nie ustają w tworzeniu dodatków, które zwiększą poziom komfortu użytkowników. Interesujące przykłady ich pracy znajdziemy na stronie tarasola.pl.

Jak wznoszone są tarasole?

Tarasole wznoszone są na aluminiowych profilach, zabezpieczonych przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Elementy łączone są w taki sposób, aby przy jak najmniejszej ilości podpór możliwe było zadaszenie jak największego obszaru. Kolor konstrukcji wybiera kupujący – ma do dyspozycji ponad 200 klasycznych kolorów. Wewnątrz konstrukcji umieszczono system odprowadzania wody.

Dach i elementy dodatkowe

Dachy tarasoli tworzy się na kilka sposobów: mogą być one wykonane z aluminiowych profili, jak również z tkanin poliestrowych. Dachy są odpowiednio zabezpieczone przed promieniowaniem UV, wilgocią i wnikaniem kurzu. Nie nagrzewają się, przez co w ich cieniu panuje przyjemny chłód.

Tarasole mogą być wyposażone w elementy dodatkowe, takie jak panele boczne, których zadaniem jest ochrona przed silniejszymi podmuchami wiatru. Innym przykładem funkcjonalnego dodatku są promienniki ciepła.

zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecej