Strona główna » Wybór nart dla początkujących i zaawansowanych
Ciekawe

Wybór nart dla początkujących i zaawansowanych

Wybór nart to często bolączka początkujących narciarzy. Bardzo często Ci wybierają narty zbyt ambitne, gdy spojrzymy na ich umiejętności. Jak dobrać idealne narty, dzięki którym jazda będzie przyjemna, a możliwości nauki większe? Podpowiadamy!

Narty dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynamy zadbajmy o wybór nart dla początkujących. Nie warto snuć planów dalekosiężnych planów, w których jak zawodowcy śmigamy po stoku. Jeśli dopiero zaczynamy, ale chcemy się rozwijać, wybierzmy narty dla początkujących. Dzięki nim uda nam się poprawić swoje umiejętności.

Narty dla bardziej zaawansowanych

Ci, którzy opanowali już podstawowe ruchy i spokojnie radzą sobie na stoku, mogą pomyśleć, o nartach dla bardziej zaawansowanych, szczególnie jeśli marzeniem są szybkie zjazdy po stoku, czy też wycieczki poza niego. W tym przypadku warto zainteresować się takimi rodzajami nart jak: Race, Crosscaver, czy Twintip-Freestyle. Te ostatnie służą głownie do zabawy w snow parku.

Narty damskie

Narty damskie dostępne są zarówno w wersji dla początkujących, jak i zaawansowanych. Ten rodzaj nart bardzo często cechuje się piękną estetyką, ale także różni się od innych e pewnym stopniu. Bardzo często w nartach damskich, wiązanie jest bardziej przesunięte do przodu, dzięki czemu umożliwione są łatwiejsze skręty.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nart?

Wybierając narty warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, należą do nich: długość nart, szerokość, taliowanie, twardość poprzeczna, sztywność wzdłużna (flex), elastyczność a także tłumienie drgań. Gdy dokonujemy wyboru istotne jest zastanowienie się nad tymi aspektami. Dzięki temu wybierzemy narty, skrojone na miarę naszych potrzeb. By to zrobić warto zadać sobie podstawowe pytania: ile czasu poświęcimy na naukę? Jak często chcemy jeździć? Czy interesuje nas głównie jazda rekreacyjna, czy coś więcej? W ten prosty sposób szybko uświadomimy sobie nasze potrzeby, a tym samym dobierzemy narty idealnie do nich dopasowane. To wygodne, a do tego pozwoli nam zaoszczędzić stresu na przyszłość!

https://perfect-meble.pl zobacz wiecej zobacz wiecje