Strona główna » Wypoczynek na balkonie – czy to możliwe?
Dom i Wnętrze

Wypoczynek na balkonie – czy to możliwe?

Do niedawna sądzono, że na balonach nie da się zorganizować wygodnego miejsca wypoczynkowego. Balkony, kojarzone jako niewielkie i niewygodne były się często zagracane elementami, które nie znalazły swojego miejsca w mieszkaniu czy w piwnicy. Dzisiaj architekci i projektanci mebli przekonują nas, że wystarczy odrobina fantazji i odpowiednia aranżacja, aby nasz balkon stał się przystanią spokoju i zieleni w miejskiej dżungli. Jak to możliwe?

Wybieramy komplet mebli na balkon

Niewielka ilość miejsca na balkonie nie jest dzisiaj problemem – producenci mebli oddają w ręce klientów niewielkie komplety czy elementy zestawów, które idealnie sprawdzą się w takim miejscu. Wystarczy wybrać technorattanowe krzesła balkonowe  i niewielki stolik kawowy, aby stworzyć miejsce idealne do popijania popołudniowej kawy czy herbaty, podawania podwieczorku. W takim kameralnym miejscu spędzimy miłe chwile we dwoje lub samotnie, z książką w dłoni.

Meble technorattanowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych – wynika to przede wszystkim z ich doskonałych parametrów technicznych. Technorattan jest materiałem o wysokiej odporności na uszkodzenia i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Dodatkowo nieporowata struktura tworzywa nie chłonie brudu – czyszczenie takiej powierzchni nie sprawia problemu i meble są od razu gotowe do użytku.

Zadbaj o swój komfort podczas wypoczynku na balkonie

Aby cieszyć się piękną pogodą i aurą na balkonie nie trzeba wiele. Powinniśmy jednak pamiętać, że wielogodzinna ekspozycja na słońce może przyczynić się do poparzeń słonecznych skóry. Aby temu zapobiec warto wybrać niewielkie parasole ogrodowe, które świetnie sprawdzą się również na balkonach czy na tarasach. Ruchoma czasza takich parasoli pozwoli na dokładne dopasowanie kąta padania cienia.

https://naropa2016.org/oznaczenia-robot-drogowych/ https://adamama.org/budowy-i-remonty-drog-jak-sa-planowane/ https://urbantraffic.pl