Strona główna » Zamienniki tuszy – czy warto?
Technologia

Zamienniki tuszy – czy warto?

Tusze do drukarek zdecydowanie nie należą do najtańszych. Ponadto, trzeba je dość często wymieniać na nowe, szybko się zużywają. Na pomoc wszystkim, których te koszta nieco przytłaczają przychodzą zamienniki tuszy. To tańsze odpowiedniki tych tuszy, które polecają producenci. Czy warto z nich skorzystać? Jakie są ich wady i zalety?

Cena

Cóż, nie da się ukryć, że cena jest niewątpliwym walorem zamienników tuszy. W końcu decydujemy się na ich zakup właśnie z powodu atrakcyjnej ceny. Czasem różnica wynosi nawet kilkadziesiąt złotych.

Jakość wydruku

Każdy chciałby, aby wydruki, które wykonuje były wysokiej jakości. Przede wszystkim muszą być czytelne. Czasem jednak gra idzie o wyższą stawkę. Jeśli drukujemy obrazy lub zdjęcia i zależy nam, żeby były one wysokiej jakości, nie zawsze tani zamiennik spełni nasze oczekiwania. Często, korzystając z niedrogich tuszy, otrzymujemy znacznie niższą jakość wydruku i, jak łatwo się domyśleć, taka oszczędność nie ma sensu.

Umowa gwarancyjna

Zanim oryginalne tusze do drukarek zamienimy na te nieco tańsze, warto dokładnie wczytać się w warunki umowy gwarancyjnej. Zazwyczaj jest w niej warunek dotyczący używania jedynie oryginalnych tuszy, polecanych przez producenta.
Czy to oznacza, że jeśli włożymy do drukarki zamiennik, sprzęt wybuchnie? Oczywiście, że nie, ale za to prawdopodobnie stracimy możliwość zareklamowania produktu w ramach umowy gwarancyjnej. Nawet jeśli uszkodzenie drukarki nie będzie związane z używaniem nieoryginalnego tuszu, nie będziemy mogli naprawić jej za darmo lub wymienić na nowy model.
Oczywiście, ten warunek nas nie dotyczy i nie musi obchodzić, jeśli mamy już kilkuletnią drukarkę, w której okres gwarancji się zakończył.

Żywotność drukarki

Producenci dają nam gwarancję, że drukarka będzie długo służyła, jeśli będziemy o nią odpowiednio dbać. Niezwykle ważnym zaś elementem tej dbałości jest używanie oryginalnych tuszy do drukarek.
Niestety, tanie zamienniki czasem nie są idealnie kompatybilne z danym modelem drukarki. Ich używanie może powodować pewne uszkodzenia sprzętu i na pewno skracać jego żywotność. Na pewno zatem nie warto sugerować się jedynie ceną, jeśli chcemy, aby nasza drukarka służyła nam długie lata.
Warto jednak pamiętać również o tym, że zamiennik zamiennikowi nie równy. Na rynku dostępnych jest wiele tańszych tuszy i różnią się one między sobą różnymi parametrami, również jakościowymi. Warto więc dowiedzieć się o tuszu czegoś więcej, zanim zdecydujemy się go kupić i wstawić do swojej domowej drukarki.
Tusze do drukarek i nie tylko, znajdziesz na stronie TonerDoDrukarki.pl

fect-meble.pl lelobos.pl .pl