Strona główna » Żyj ekologicznie i pozbądź się złych nawyków!
Ciekawe

Żyj ekologicznie i pozbądź się złych nawyków!

Ekologia stanowi obecnie bardzo ważną część naszego życia – zewsząd jesteśmy zasypywani informacjami o tym, jak żyć bardziej ekologicznie, jeść ekologicznie oraz wychowywać w duchu ekologii nasze dzieci. Prawdą jest, że tylko nasze nastawienie oraz zmiana codziennych nawyków może skutecznie zmienić sytuację planety: począwszy od stanu wód gruntowych, poprzez jakość powietrza, a kończąc na zanieczyszczeniu ziemi. Na co powinniśmy zwracać największą uwagę?

Plastik wokół nas – jak zmniejszyć jego ilość?

Plastik to prawdziwa zmora naszych czasów – produkuje się z niego praktycznie wszystko, a w naszych domach obecny jest przede wszystkim pod postacią plastikowych torebek reklamowych. Te ostatnie przynosimy najczęściej ze sklepów w hurtowych ilościach, kolejno zaś chowamy do szuflady czy składujemy z innymi reklamówkami. O ile jesteśmy w stanie nadać reklamówkom drugie życie, o tyle jeszcze nasze zachowanie nie jest tragiczne względem środowiska. Jeśli jednak po przyjściu do domu i rozpakowaniu zakupów reklamówka ląduje w koszu, wtedy jest to po prostu marnotrawienie. Istotne jest to, że takie reklamówki rozkładają się dziesiątki lat – pozostawione w lasach czy na łąkach stanowią również poważne zagrożenie dla życia i zdrowia zwierząt. Plastik jest także łatwopalny, więc nawet niewielka iskra jest w stanie spowodować pożar, jeśli w pobliżu znajdują się takie reklamówki.
Rozwiązaniem tego problemu jest przede wszystkim zwracanie uwagi w sklepach na to, jak pakowane są dane produkty. Zamiast pakować warzywa w osobne reklamówki postarajmy się, aby były one w jednym miejscu. Idąc na zakupy zawsze miejmy przy sobie torby płócienne lub papierowe.

Co zamiast plastiku?

Zastąpienie torebek reklamowych z plastiku nie jest trudne – obecnie producenci opakowań, tacy jak induplo.pl, oferują nam przede wszystkim opakowania i torebki papierowe. Takie rozwiązanie jest przyjazne środowisku – papier wystarczy umieścić po zniszczeniu w pojemniku na makulaturę!

https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-miec-przy-sobie-prawo-jazdy/ https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/ zobacz wiecje