Strona główna » Czysta szyba to bezpieczna jazda
Motoryzacja

Czysta szyba to bezpieczna jazda

Oczywistym jest, że odpowiednie przygotowanie samochodu przed jazdą zwiększa bezpieczeństwo. Warto więc przed rozpoczęciem podróży zadbać o szyby, aby nie ograniczały pola widzenia – i to zarówno o szybę przednią jak i boczne, które będąc brudne utrudniają korzystania z lusterek niezbędnych do prawidłowego wykonania manewru.
Problem zabrudzonych szyb szczególnie zimą stanowi kłopot dla kierowców. Podczas opadów śniegu lub deszczu, leżącej na ulicach soli oraz błota nie trudno o zabrudzoną szybę..

Rola wycieraczki

Kluczową rolę w takich warunkach atmosferycznych odgrywają sprawne wycieraczki, które na bieżąco utrzymują czystość szyby. Aby dłużej utrzymać skuteczne działanie wycieraczek, co jakiś czas ich pióra należy czyścić szmatka lub kawałkiem papieru przy użyciu środka do mycia szyb. Wskazane jest, aby zimą czynność tę wykonywać bardzo często, nawet codziennie, natomiast latem co kilka tygodni. Ważne jest także systematyczne sprawdzanie stanu piór, ponieważ guma, z której są wykonane traci swoje właściwości ulegając zniszczeniu ze względu na niskie temperatury. Wskazana jest więc wymiana piór wycieraczek co najmniej raz w roku.
Systematycznie dbając o stan wycieraczek, zapewniamy skuteczność ich działania, co wiąże się z mniejszym ryzykiem wystąpienia zagrożenia drogowego spowodowanego ograniczeniem widoczności.
Dowiedz się więcej: eport2000.pl.