Strona główna » Dlaczego po liposukcji trzeba nosić specjalną odzież?
Zdrowie i Uroda

Dlaczego po liposukcji trzeba nosić specjalną odzież?

Co roku w naszym kraju wykonywanych jest coraz więcej zabiegów odsysania tłuszczu. Dzieje się tak dlatego, że nie zawsze możliwe jest zrzucenie dodatkowych kilogramów z miejsc takich jak brzuch czy uda, przy normalnym trybie odchudzania. Z tego względu wiele kobiet decyduje się sobie pomóc poprzez zabieg. Ogromne znaczenie ma przy tym, by przestrzegać zaleceń już po nim. Ma to duży wpływ na efekty i zapobiega pewnym skutkom ubocznym.

Ważne postępowanie pooperacyjne

Liposukcja polega na tym, że wprowadzoną pod skórę kaniulą lekarz odprowadza płynny tłuszcz do specjalnego pojemnika. To od jego decyzji zależy, ile tłuszczu można usunąć w ten sposób za jednym razem. Oczywiście nie jest to sposób polecany na szybką utratę wagi, ponieważ jest to jednak operacja, która może nieść za sobą skutki uboczne. Można je jednak zniwelować nosząc po zabiegu specjalna odzież po liposukcji. Jest to niezwykle ważne i jak się okazuje, w pierwszych tygodniach po zabiegu nie wolno jej zdejmować nawet przez całą dobę. W zależności od tego, z jakich elementów ciała był usuwany tłuszcz, odzież po liposukcji może być specjalnym kostiumem na całe ciało, lub obejmującym tylko pewne jego fragmenty.

Wygodne i efektywnie działające

Warto zastanowić się, jakie znaczenie ma noszenie odzieży po liposukcji. Zakłada się je od razu po zabiegu. Na początku, kiedy jeszcze ran sączy się chłonka z krwią, taki kostium poprawia cyrkulację krwi, co zapobiega siniakom i obrzękom. Jest on dość mocno opięty, więc również zapobiega pozostawianiu luźnych elementów skóry po zabiegu. Dzięki uciskowi skóra ma szansę się skurczyć, ponieważ w innym wypadku, na przykład po usunięciu tłuszczu z brzucha, mógłby pozostać nieestetyczny nawis skórny, a tego z pewnością żadna pani by nie chciała doświadczać. Ponadto odzież po liposukcji ma także znaczenie dla lepszego gojenia ran pooperacyjnych. Chodzi o krążenie krwi, ale także jałowe środowisko dla takich ran. W kostiumie są chronione przed przedostawaniem się zanieczyszczeń z zewnątrz. Dodatkowo noszenie uciskowej odzieży po liposukcji zapobiega zakrzepom i zatorom, które mogą być śmiertelnie niebezpieczne.
Jak widać, noszenie kostiumu uciskowego po zabiegu liposukcji jest niezwykle ważne. Na szczęście te ubrania są tak skonstruowane, że można w nich nawet korzystać z toalety bez większych przeszkód. Bardzo szybko można przyzwyczaić się do noszenia takiego skafandra i czuć się w nim zupełnie komfortowo. To ważne, bo musi on pozostać na ciele nieraz nawet do kilku miesięcy po liposukcji.
Źródło tekstu https://megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159

sacro.pl zobacz wiecje za.edu.pl