Strona główna » Dlaczego warto zdecydować się na żele?
Zdrowie i Uroda

Dlaczego warto zdecydować się na żele?

Metoda żelowa zdobienia paznokci cieszy się w Polsce rosnąca popularnością. Nic w tym dziwnego: ulepszona trwałość tego rozwiązania w połączeniu z doskonałym wyglądem sprawia, że każda kobieta chce wypróbować tę metodę zdobienia.

Koszt usługi

Metoda żelowa zdobienia paznokci nie należy do tanich, ale jednocześnie zapewnia najwyższa trwałość. W zależności od tempa wzrostu płytki i użytych przez kosmetyczkę materiałów, efekt potrafi utrzymywać się nawet przez kilka tygodni. Zazwyczaj za najprostszy zabieg z użyciem zwykłego lakieru trzeba zapłacić między 100 a 150 zł, a szczególnie nietypowe zdobienia (jak manicure francuski) dodatkowo podnosi cenę zabiegu o około 30 zł.

Z najwyższym kosztem trzeba liczyć się w przypadku manicure żelowego z użyciem lakierów hybrydowych. Ze względu na duże koszty samych materiałów, całość może kosztować nawet 250 zł – choć zależy to od lokalizacji salonu i materiałów, na których pracuje manikiurzystka. Warto jednak mieć na uwadze, że za jakość należy zapłacić, aby utrzymać efekt jak najdłużej.

Metoda żelowa zdobienia paznokci krok po kroku

Wykonanie profesjonalnego manicure żelowego wymaga użycia specjalistycznych sprzętów. Konieczne są także wysokie umiejętności, dlatego polecamy skorzystać w tym zakresie z usług profesjonalistki.. W ten sposób otrzymany efekt jest trwały, a jakość wykonania bardzo dobra. Osoby chcące przeprowadzić samodzielne zdobienie w domowych warunkach muszą liczyć się z niepowodzeniem, szczególnie za pierwszym razem.

Aby paznokcie przyjęły żel, należy je odpowiednio przygotować. W tym celu paznokcie spiłowuje się i matowi, a także odtłuszcza specjalnym płynem. Po takim przygotowaniu płytki można je przedłużyć na formie – o ile jest to konieczne. Jeśli długość naturalnej płytki jest odpowiednia, wystarczy pominąć ten krok i przejść do właściwej części manicure żelowego: aplikacji żelu. Dla zapewnienia optymalnego efektu bardzo cienką warstwę żelu nakłada się na paznokieć zdecydowanymi, szybkimi ruchami. Tak przygotowany żel należy utwardzić pod lampą. Aplikację i utwardzanie powtarza się 2-3 razy w zależności od potrzeb.

Do wykończenia manicure żelowego można wykorzystać zarówno lakiery hybrydowe, jak i klasyczne. Warto jednak pamiętać, aby nie zmywać lakierów zmywaczem z acetonem: ten rozpuszcza bowiem żel.

Dlaczego warto?

Manicure żelowy jest znacznie bardziej trwały w porównaniu z klasycznym. To oznacza, ze nie ma już konieczności malowania paznokci co 2 czy 3 dni.

Wykazuje również znacznie wyższą odporność na wilgoć: nawet regularnie moczone paznokcie zdobione żelem nie ulegają szybkiemu uszkodzeniu. Z tego względu to szczególnie dobre rozwiązanie dla pań, które nie mają lub nie lubią korzystać ze zmywarki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ http://polskaniezwykla.pl/promowane/brak-ubezpieczenia-samochodu--ryzyka-i-konsekwencje-prawne https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/