Strona główna » Laserowe usuwanie przebarwień – nowoczesne rozwiązanie
Zdrowie i Uroda

Laserowe usuwanie przebarwień – nowoczesne rozwiązanie

 Wśród wielu metod usuwania przebarwień, jedynie laseroterapia daje 100% skuteczność. Poznaj laserowe usuwanie przebarwień.

Laserowe usuwanie przebarwień – dlaczego warto zdecydować się na nowoczesne rozwiązanie

Przebarwienia to mankamenty urody, z którymi nie jest łatwo walczyć przy pomocy domowych metod. Wszelkiego rodzaju kremy, peelingi czy maseczki mogą poprawić kondycję skóry, ale raczej nie usuną wyraźnej zmiany pigmentacyjnej. Laseroterapia to mało inwazyjna i niezwykle skuteczna metoda, z której warto skorzystać, gdy zmagamy się z przebarwieniami. Umożliwia całkowite wyrównanie kolorytu skóry. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe usuwanie przebarwień i jakie są jego zalety.

Jak pozbyć się plam na skórze?

Nieestetyczne plamki, pieprzyki i przebarwienia powstają najczęściej pod wpływem ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne. Na zmiany w pigmentacji skóry mają również wpływ zachwiania gospodarki hormonalnej. Zdarza się, że przebarwienia powstają na skutek stosowania niektórych leków.

Aby pozbyć się tak złożonego problemu skórnego, nie wystarczą same zabiegi złuszczające. Najbardziej efektywne metody leczenia przebarwień to zabiegi, które wpływają na reakcje zachodzące w głębszych warstwach skóry i odwracają zaburzone procesy chemiczne. Obecnie najskuteczniejszą metodą usuwania przebarwień jest zabieg laserowy.

Jaki laser na przebarwienia wybrać?

Jednym z laserów na przebarwienia polecanych przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki, jest laser tulowy Lavieen. Urządzenie to łączy w sobie 3 technologie: ablacyjną, nieablacyjną i subablacyjną. Dzięki temu laser ten może zastąpić kilka urządzeń i umożliwia jednoczesne oddziaływanie zarówno na powierzchnię skóry, jak i w jej głębokich warstwach.

Laserowe usuwanie przebarwień wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. Lavieen wykonuje swoją pracę w błyskawicznym tempie – zabieg na całą twarz trwa zwykle nie więcej niż 10 minut. Procedura polega na zastosowaniu promieniowania o długości fali charakterystycznej dla lasera tulowego – 1927 nm, która charakteryzuje się wysokim powinowactwem do wody. Wiązka lasera przenika do skóry i powoduje powstawanie dużej liczby mikrouszkodzeń. Energia koncentrowana jest na poziomie podstawnej warstwy naskórka, gdzie znajdują się melanocyty – komórki produkujące melaninę (barwnik skóry odpowiedzialny za powstawanie przebarwień). Rogowa warstwa naskórka ulega niewielkiemu uszkodzeniu. Skutkiem laserowego usuwania przebarwień są drobne strupki, które znikają po kilku dniach.

Zalety laserowego usuwania przebarwień

  • Wszechstronność i wysoka skuteczność: laser tulowy odmładza i rozświetla skórę, poprawia jej teksturę, rozjaśniając przy okazji zmiany pigmentacyjne. Usuwa różnego rodzaju przebarwienia: posłoneczne, pozapalne, melasmę, plamy starcze, piegi.
  • Precyzyjnie regulowana wiązka lasera zapewnia doskonałą skuteczność przy pełnym bezpieczeństwie zabiegu.
  • Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii laserowe usuwanie przebarwień nie wymaga znieczulenia, ani okresu rekonwalescencji.
  • Efekt przebudowy skóry i rozjaśnienia przebarwień widoczny jest już po jednym zabiegu. Proces całkowitej regeneracji i rozjaśnienia przebarwień następuje po kilku tygodniach. W wielu przypadkach wystarcza jedna sesja laserem tulowym dla uzyskania pożądanych efektów.
  • Rezultaty laserowego usuwania przebarwień są trwałe – raz usunięta zmiana pigmentacyjna już się nie odtworzy. Mogą jednak pojawić się nowe zmiany. Dlatego trzeba odpowiednio zadbać o skórę i chronić ją przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak promieniowanie słoneczne. Unikaj długotrwałego przebywania na słońcu oraz stosuj kremy z filtrem UVA i UVB, zwłaszcza przez pierwszy miesiąc po przeprowadzeniu zabiegu laserowego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o laserowym usuwaniu przebarwień, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

zobacz wiecje davocado.pl s-man.pl