Strona główna » Dobrze dobrane dobre materace do spania
Dom i Wnętrze

Dobrze dobrane dobre materace do spania

Dobre materace do spania na nasze łóżka to gwarancja naszego codziennego sukcesu. Zanim jednak cokolwiek położymy na swoje łóżko musimy sprawdzić twardość oraz miękkość materaca, żebyśmy wiedzieli, iż podejmujemy dobry wybór.

Dobre materace do spania i waga człowieka

Każdy z nas ma inne odczucia. Jedni smak lodów mogą odczuwać jako bardzo słodki. Ktoś inny powie z kolei, że jest on za gorzki. Tak samo jest z materacami do łóżka. Dla jednych materac opisany jak średnio twardy będzie zdecydowanie za miękki. Z kolei inna grupa osób powie, że jest on zbyt twardy. Znajdą się również sympatycy, którzy powiedzą, że średnio twarde to bardzo dobre materace do spania. Wszystko uzależnione jest od tego, jaką wagę ma człowiek. Osoby, które dla przykładu mają powyżej 100 kg na pewno nie zapewnią sobie wygody, jeżeli wybiorą materac z grupy H1.

Twardość materaca

Dobre materace do spania to takie, które pozwalają nam się wyspać. Pierwsza grupa – wspomniana już grupa H1 to materace miękkie przeznaczone dla osób o wadze do 50kg. Grupa materacy H2 dedykowana jest osobom do 80 kg i to najczęściej wybierana grupa materacy na łóżka do sypialni. W grupie materacy H3 znaleźć można produkty dedykowane dla osób między 80kg a 100kg. Są to materace średnio twarde. Na samym końcu znaleźć można materace bardzo twarde – H4, które tak łatwo nie zapadają się pod osobami z wagą powyżej 100kg. Warto jednak osobiście przetestować takie materace, dzięki czemu sprawdzimy przy okazji nasz stopień odczuwalności dotykiem.

https://perfect-meble.pl https://stworzwnetrze.com.pl