Strona główna » SCHODY W NASZYM JEDNORDZINNYM DOMU.
Dom i Wnętrze

SCHODY W NASZYM JEDNORDZINNYM DOMU.

Stanowią nie tylko zespół elementów umożliwiających komunikację pomiędzy różnymi poziomami dostosowanymi do naszego ruchu, ale to także element wizerunkowy naszej przestrzenni, który może się w nią idealnie wpasowywać lub stanowić element wyróżniający będący obiektem zachwytu naszych znajomych i rodziny.

 

O odpowiednim projekcie i wyborze schodów do naszego przyszłego domu, najlepiej zastanowić się na długo przed rozpoczęciem inwestycji. Producenci oferują wiele, o szerokim wachlarzu cenowym, oczywiście wszystko rzecz jasna zależne od materiału i ambicji naszego projektanta. Ważne jest wykonanie i montaż. Nie powinniśmy tego bagatelizować. Dlatego warto skorzystać z oferty firmy specjalizującej się w wykończeniach: doskonalewnetrza.pl/oferta.html. Ten zespół profesjonalistów z pewnością pomoże nam zarówno w podjęciu decyzji o wyborze odpowiednich schodów jak i każdej bardziej skomplikowanej operacji budowlano – remontowej odbywającej się w naszym domu. Firma https://doskonalewnetrza.pl, dodatkowo pomaga w remontach mieszkań w Warszawie i okolicach. Na ten moment proponuję jednak skupić się na naszych schodach.

 

            Schody przeważnie dzielimy na schody metalowe i drewniane. Te pierwsze zazwyczaj kojarzą nam się z formą kręconą, ale wbrew pozorom mogą występować również w formie zarówno prostej jak i zabiegowej. Do ich wykonania wykorzystujemy materiały w postaci żeliwa, stali nierdzewnej lub węglowej oraz najdroższe wykonane ze stali kwasoodpornej. Pamiętajmy, że metal w przeciwieństwie do drewna pozowala na zastosowanie szerokiego wachlarza możliwości i dużą swobodę w kszatłowaniu formy naszych schodów. Dzięki niemu, nasi projektanci sa w stanie wykonać formy, rodem z amerykańskich filmów, zachwyacające swoją oryginalością i pomysłowością. Schody metalowe przybierają przeważnie formę haromijki rozciągającej się pomiędzy piętrami i imitującej dosłownie współczesną rzeźbę, wyeksponowaną dodatkowo przez ekstrawagancką balustradę w formie linek ciąganych się pomiędzy kondygnacjami, co tylko podkresla jej abstrakcyjny charakter.

Schody drewniane bez względu na walory ich metalowych odpowiedników są najczęściej stosowane w domach jednorodzinnych. Zapewne związane jest to z charakterem i pięknem jakie wnoszą do naszych przestrzenni drewniane konstrukcje. Bo przecież drewno nie koniecznie musi być utożsamiane z klasycznymi rezydencjami lub wiejskimi domami. Współczesna obróbka drewna, pozwala na projektowanie schodów nie mniej ekstrawaganckich jak konstrukcje stalowe, które dodatkowo zachęcają komfortem w użytkowaniu i ceną. Schody drewniane przeważnie mają postać schodów drabiniastych bądź policzkowych, a ich stopnie mogą być zarówno proste bądź zabiegowe. Zazwyczaj są projektowane i wykonywane indywidualnie, w dostosowaniu do naszych wymagań.

To jaki rodzaj schodów zagości w naszym domu zależy wyłącznie o nas. Pamiętajmy, że każda konstrukcja ma zarówno swoje wady jak i zalety. Schody metalowe kuszą niebanalnością i powiewem nowoczesności, ale ich minusem jest wysoka cena, która wynika z kosztów materiałów stosowanych przy ich wykonaniu. Schody drewniane z kolei ze względu na wrażliwy materiał łatwiej ulegają uszkodzeniom i nie pozwalają na zastosowanie tak efektownych konstrukcji jak w przypadku ich metalowych odpowiedników.

 

 

 

0froszy.pl Wysoki stolik do kuchni tanmeble.com.pl