Strona główna » Intercyza – kiedy warto ją podpisać?
Ciekawe

Intercyza – kiedy warto ją podpisać?

Wstąpienie na nową drogę życia wiąże się z koniecznością zmierzenia się z ważnymi z prawnego punktu widzenia kwestiami. Jedną z nich jest podział majątku. Część par przed powiedzeniem sobie sakramentalnego „tak” decyduje się podpisać intercyzę. W jakich sytuacjach ustanowienie rozdzielności majątkowej jest korzystne? Sprawdź!

Majątek wspólny małżonków

Zwyczajowo zawarcie małżeństwa oznacza, że od tego momentu małżonkowie będą gromadzić i dysponować majątkiem wspólnym, w którego skład wchodzi: wynagrodzenie za pracę, dochody z majątku osobistego i wspólnego (na przykład pieniądze za wynajem mieszkania) oraz środki z rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdej osoby. Podpisując intercyzę, zrzekacie się wspólnoty majątkowej, a swoimi dobrami każda osoba dysponuje we własnym zakresie. Intercyza może obejmować cały majątek lub tylko jego poszczególne części.

Zawarcie intercyzy jest rozsądne szczególnie wtedy, kiedy jeden z partnerów prowadzi własną firmę. Jeśli nierentowny biznes upadnie, zabezpieczeniem rodziny będą środki drugiej osoby. Na rozdzielność majątkową często decydują się również osoby obawiające się tego, że nadmierna rozrzutność partnera może być w przyszłości poważnym powodem do nieporozumień i destabilizacji materialnej członków zakładanej rodziny.

Wątpliwości? Rozwiej je z prawnikiem!

Podpisanie intercyzy przedślubnej jest ważnym krokiem, który będzie rzutował na przyszłość obu małżonków, dlatego przed jego wykonaniem należy dokładnie rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”. Nie jesteś przekonany, czy podział majątku będzie w Twoim przypadku korzystny? Zamiast podejmować tak ważną decyzję na oślep, skonsultuj się z ekspertem. Profesjonalny prawnik biegły w prawie majątkowym pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie Twojego problemu, a dodatkowo  pomoże przejść przez cały proces, wyjaśni procedury i skompletuje niezbędne dokumenty. Źródło: kancelaria adwokacka adwokat-katowice.info.pl.

 

 

ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie OC gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe