Strona główna » Jak urządzić taras w stylu rustykalnym?
Dom i Wnętrze

Jak urządzić taras w stylu rustykalnym?

Gdzie najchętniej spędzamy ciepłe, słoneczne dni? Nie mamy wątpliwości, że większość z nas bez wahania odpowie: na świeżym powietrzu! Aby znaleźć ukojenie i zrelaksować się wśród pięknej zieleni, nie musisz wyjeżdżać za miasto. Wszystko, co potrzebne, aby obcować z naturą, znajduje się tuż obok, w Twoim ogrodzie. Taras w stylu rustykalnym zachwyci każdego, kto ceni sobie naturalność i swobodę. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak odtworzyć na swojej posesji kawałek wsi kojarzącej się z beztroską i odpoczynkiem.

Taras w stylu rustykalnym – natura na pierwszym miejscu

Taras w stylu rustykalnym nawiązuje do estetyki wiejskich ogrodów tętniących życiem i zachwycających intensywnymi kolorami. Aranżacje w wiejskim stylu dalekie są od minimalistycznych, uporządkowanych układów zdominowanych przez monochromatyczne kolory. Wręcz przeciwnie – tutaj główną rolę odgrywa nieokiełznana Matka Natura. Wśród gatunków mile widzianych w ogrodzie rustykalnym znajdują się brzozy, drzewka owocowe, wierzby, chabry, astry, nagietki, maki, malwy, słoneczniki, piwonie, groszek pachnący, maciejki.  Piękny efekt zapewnią gatunki pnące oplatające fasadę domu i drewniane pergole.

Taras w stylu rustykalnym sprzyja odpoczynkowi wśród najbliższych. W sercu kompozycji ustaw komplet mebli z drewna albo rattanu – materiałów, które stworzą z zielenią spójną całość. Tarasu dopełni nastrojowe oświetlenie w postaci lampionów, ozdobne poduszki i pledy. Na tarasowych deskach nie może zabraknąć dużych donic.

Meble rattanowe Vimine – w trosce o dobro planety

Taras w stylu rustykalnym powinien być przyjazny środowisku naturalnemu. Poszukiwania wyposażenia ogrodowego zacznij od przejrzenia katalogu marki Vimine oferującej wysokiej klasy meble z rattanu i drewna. Stoły tekowe i meble rattanowe Vimine wykonywane są w całości ręcznie z surowców pozyskiwanych z ekologicznych źródeł – plantacji zrównoważonego rozwoju i recyklingu.

 

 

-missions.org erialprintshop.com ane-slowem.pl