Strona główna » Jak zmienić zwykły taras w wyjątkową przestrzeń do odpoczynku?
Motoryzacja

Jak zmienić zwykły taras w wyjątkową przestrzeń do odpoczynku?

Piękny i zadbany taras to idealne miejsce do relaksu w gronie rodziny. Taka przestrzeń może służyć nam na wiele sposobów. Przede wszystkim to spokojna przystań dla tych, którzy wśród zieleni szukają odpoczynku od codzienności i trosk. To także miejsce idealne do podawania pysznych posiłków czy przekąsek dla naszych bliskich czy gości. Taras może być też przestrzenią idealną dla zabaw dziecka. Wystarczy zaopatrzyć go w odpowiednie elementy.

Jakie meble na taras wybrać?

Pierwszym krokiem do stworzenia funkcjonalnego tarasu są oczywiście meble. Ich wybór jest bardzo szeroki: topowi producenci zaoferują nam przede wszystkim nowoczesne meble technorattanowe, ale również meble modułowe, których elementy możemy łączyć i rozłączać, w zależności od potrzeb. Szukając mebli pamiętajmy o tym, aby były one nie tylko eleganckie i piękne, ale przede wszystkim: by ich trwałość nie pozostawiała nic do życzenia. Nowoczesne meble ogrodowe są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, pojawianiem się ognisk rdzy, wnikaniem kurzu, odkształceniami.

Zadaszenie na tarasie – wybierz pergolę

Ochrona przed słońcem powinna być dla nas priorytetem na tarasie. Nadmierne promieniowanie UV może prowadzić do poparzeń słonecznych, jak również do udaru słonecznego. Do niedawna na tarasie królowały parasole, te jednak musieliśmy stale regulować i zmieniać kąt ustawienia. Bardziej funkcjonalne okazało się zadaszenie tarasu metalowe.

Pergole ogrodowe znane są nam od dawna, jednak w ostatnich latach topowi producenci przedstawili nam je w zupełnie odświeżonej wersji. Konstrukcja pergoli wykonana jest z aluminiowych, malowanych proszkowo elementów, które zabezpieczone są przed działaniem wilgoci i rdzy. Na szczycie konstrukcji umieszczono rozkładany dach, który w zależności od potrzeb może chronić nas przed słońcem lub też wpuszczać promienie pod pergolę.

lectivemx.com ofluo.com ctraymartin.com