Strona główna » Jakie możemy kupić tusze do drukarek?
Ciekawe

Jakie możemy kupić tusze do drukarek?

Tuszów do drukarek na naszym rynku jest bardzo wiele. Z tego powodu często będąc właścicielem drukarki, nie wiemy jaki tusz powinniśmy zakupić do swojego urządzenia. Zatem jakie możemy wyróżnić rodzaje tuszów do drukarek?

Oryginalne tusze do drukarek oraz ich popularne zamienniki

Przede wszystkim tusze do drukarek możemy podzielić na produkty oryginalne, a także na zamienniki. Oryginalne tusze do drukarek są znacznie droższe, niż ich zamienniki. Jednak charakteryzują się doskonałą jakością i możemy mieć pewność, iż tego typu produkty nie uszkodzą naszej drukarki. Warto dodać, iż oryginalne tusze do drukarek w swoim składzie posiadają wysokiej jakości substancje, które chronią nasz wydruk przed utratą koloru. Z kolei zamienniki są to tusze do drukarki, których skład nie jest tak dobrej jakości, między innymi z tego powodu są tańsze. Jednak decydując się na te produkty musimy mieć świadomość, iż nasza drukarka może się zepsuć. Niestety używając nieoryginalnych produktów, żaden producent nie uwzględni naszej gwarancji na dane urządzenie.

Tusze do drukarek pigmentowe oraz rozpuszczalnikowe

Tusze do drukarek możemy podzielić również na tusze pigmentowe, a także tusze rozpuszczalnikowe. Warto wiedzieć, iż tusz pigmentowy zawiera w sobie cząstki stałe. Są to popularne pigmenty, dzięki którym nasz wydruk jest odporny między innymi na promieniowanie ultrafioletowe, czy też na wodę lub tarcie. Z kolei tusz rozpuszczalnikowy jest już gorszej jakości, jednak nie oznacza to, iż nie jest także powszechnie wykorzystywany. Posiada on formę jednorodnej cieczy, w której są rozpuszczone barwniki i dzięki temu mogą tworzyć się bardzo małe krople, za pomocą których łatwo wykonać druk w wysokiej rozdzielczości.
Jak można zauważyć, na rynku możemy znaleźć kilak rodzajów tuszów do drukarek. Zanim zdecydujemy się ostatecznie na zakup któregoś z nich, warto wcześniej dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Czasem opłaca się bardziej zapłacić więcej za oryginalny tusz, niż ponosić koszty zepsutej drukarki z powodu używania zamienników.

https://urbantraffic.pl https://carnivorous-plants.pl/biala-kuchnia-wykorzystaj-modny-trend/ https://naropa2016.org/oznaczenia-robot-drogowych/