Strona główna » Laserowe usuwanie żylaków – co warto o nim wiedzieć?
Ciekawe

Laserowe usuwanie żylaków – co warto o nim wiedzieć?

Problem żylaków dotyka co trzecią kobietę i co piątego mężczyznę po 45. roku życia. Na ich powstawanie ma wpływ wiele czynników – obciążenie genetyczne, siedząca praca, brak ruchu, nadwaga, palenie papierosów, przewlekłe zaparcia czy stosowanie leków hormonalnych. Drętwienie nóg, uczucie ciężkości, opuchlizna to tylko część skutków żylaków. Nieleczone schorzenie może mieć daleko idące skutki – zakrzepicę i owrzodzenia. Jak uporać się z dokuczliwym i groźnym problemem? Sprawdź nasze rady!

Przede wszystkim – konsultacja lekarska

Powstawanie żylaków jest oznaką poważnych problemów z pracą układu krążenia. Pod żadnym pozorem nie można bagatelizować sygnałów, jakie wysyła Twoje ciało. Każda osoba, która zauważy u siebie czerwone „pajączki” (to właśnie one są zazwyczaj pierwszym symptomem schorzenia) albo wypukłe, nienaturalnie powiększone żyły, powinna skonsultować się z lekarzem. Nierzadko zdarza się, że do przywrócenia prawidłowego krążenia wystarczy zmiana nawyków, dodanie do swojego rozkładu dnia aktywności fizycznej, rezygnacja z sauny, noszenie specjalnych podkolanówek i pończoch uciskowych oraz kuracja farmakologiczna. Kiedy to nie wystarczy, warto rozważyć poddanie się terapii endożylnej wykorzystującej działanie lasera diodowego oraz światłowodu radialnego.

Laser medyczny na żylaki

Laser medyczny odgrywa coraz większe znaczenie w leczeniu chorób żył i wypiera inwazyjny, przeprowadzany w narkozie stripping. Zabieg endożylny nie wymaga pobytu w szpitalu, nie powoduje komplikacji i nie pozostawia blizn. Przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym kuracja polega na prowadzeniu do światła niewydolnej żyły cewnika emitującego laser. Wiązka obkurcza, a następnie zamyka niewydolną żyłę. Zabieg trwa zaledwie 30-40 minut. Dzięki niemu można pozbyć się dużych żylaków, teleangiektazji oraz owrzodzeń żylakowatych.

 

 

 

https://www.gama-sklep.com.pl/a/27-nowoczesny-wystroj-wnetrz https://overcomeback.com.pl/chopok-jeden-stok-wiele-mozliwosci/ https://grybow24.pl/2022/12/jakie-auto-wybrac-by-nie-przeplacac-za-oc/