Strona główna » Propozycje sportów zimowych
Zdrowie i Uroda

Propozycje sportów zimowych

Zimowe miesiące to prawdziwy raj dla miłośników szaleństwa na białym puchu. Przy odrobinie szczęścia można przez kilka miesięcy w roku cieszyć się doskonałymi warunkami do uprawiania sportów zimowych. Propozycji jest co najmniej kilka, więc każdy – niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej znajdzie coś dla siebie.

Jazda na nartach – frajda dla małych i dużych

Zjazdy na nartach czy desce to chyba najbardziej popularny rodzaj sportu zimowego. Uprawiać go może każdy. Na stokach narciarskich z łatwością można spotkać szusujących zarówno kilkulatków jak i osoby w podeszłym wieku. W kraju nie brakuje doskonale przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Niektóre stoki są sztucznie oświetlane, co z kolei umożliwia jazdę na nartach do późnych godzin nocnych.

Co trzeba mieć żeby uprawiać ten sport? Tak na prawdę, to wystarczą dobre chęci i ciepłe ubranie. W wielu ośrodkach narciarskich działają wypożyczalnie sprzętu – nie trzeba więc inwestować w zakup własnych nart czy butów.

Narciarstwo biegowe – sport niszowy

Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszy się narciarstwo biegowe. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być chociażby to, że w Polsce wciąż jest stosunkowo mało tras przygotowanych do uprawiania tego sportu, choć trzeba przyznać, że z roku na rok sytuacja stopniowo zaczyna się poprawiać.

Narciarstwo biegowe wymaga o wiele większej kondycji niż narciarstwo zjazdowe. Oprócz nóg bardzo mocno pracują tu także ręce. Trzeba jednak przyznać, że narciarzom biegowym kontuzje przydarzają się znacznie rzadziej.

Skitouring – coś dla fanów mocnych wrażeń

Ciekawą propozycją dla każdego, kto w sportach zimowych szuka zastrzyku adrenaliny będzie jazda na nartach skitourowych. Ta dyscyplina sportowa jest stosunkowo młoda i rozwija się zaledwie od kilku lat. Warto jednak jej spróbować, bo niesie ze sobą wiele frajdy.

Skitouring to nic innego jak zjazdy na nartach i aktywna zimowa turystyka górska w jednym. Nie ma tu mowy o korzystaniu z wyciągów narciarskich. Każdą górę, z której chce się zjechać, trzeba wcześniej zdobyć na własnych nogach. Jest to bardzo męczące ale też przynosi ogromnie dużo satysfakcji. Skitouring jest wyzwaniem dla osób o bardzo dobrej kondycji fizycznej. Wybierając się na wyprawę trzeba pamiętać o tym, że pogoda zimą w górach może się bardzo szybko zmieniać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/.

https://opentstreetmap.org/zabezpieczenie-drog-praktyczne-informacje-dla-kierowcow/ https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://adamama.org/budowy-i-remonty-drog-jak-sa-planowane/