Strona główna » Skorzystaj z zabiegów medycyny estetycznej i odzyskaj młodość!
Zdrowie i Uroda

Skorzystaj z zabiegów medycyny estetycznej i odzyskaj młodość!

Piękna i zadbana skóra twarzy odznacza się wysokim stopniem sprężystości oraz zdrowym kolorytem. Niestety, wiele negatywnych czynników sprawia, że bardzo szybko może się ona odwodnić, szarzeć i być bardzo podatna na uszkodzenia. Dodatkowym problemem jest również upływający czas – z wiekiem w naszej skórze spada poziom kwasu hialuronowego, przez co widoczne stają się pierwsze zmarszczki. Jak walczyć o lepszy wygląd skóry? Czy skuteczne wygładzanie zmarszczek jest możliwe?

 

Kwas hialuronowy i jego właściwości

Kwas hialuronowy odpowiada w naszym organizmie przede wszystkim za łączenie cząsteczek wody w komórkach. Proces ten pozwala na utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry i zapewnienie jej odpowiedniej sprężystości, ochrony. Wraz z wiekiem, kiedy poziom kwasu hialuronowego spada, nasza skóra staje się coraz bardziej przesuszona, podatna na urazy, nieelastyczna. Do niedawna wierzono, że ten problem załatwić mogą liczne kremy z dodatkiem kwasu hialuronowego. Specjaliści szybko jednak obalili tę teorię – kwas hialuronowy zawarty w kremach i balsamach działa wyłącznie powierzchniowo.

Walkę ze zmarszczkami podjęli specjaliści medycyny estetycznej proponując proste zabiegi z wykorzystaniem naturalnego kwasu hialuronowego. Szybko okazało się, że zastosowanie tego składnika daje doskonałe efekty. Dzisiaj zabiegi wypełniania zmarszczek są powszechne, a ich wykonanie nie jest skomplikowane. O samych zabiegach warto poczytać na stronie karolinakusnierz.pl.

 

Jakie zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wykonywane są najczęściej?

Wśród najchętniej wykonywanych zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wymienia się przede wszystkim wypełnianie zmarszczek marionetkowych, zmarszczek palacza, lwiej zmarszczki. Kwas hialuronowy jest także wykorzystywany do konturowania oraz wypełniania czerwieni ust. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego widoczne są od razu po zabiegu i utrzymują się do 6-8 miesięcy.