Strona główna » Rehabilitacja poprzez masaże
Zdrowie i Uroda

Rehabilitacja poprzez masaże

Masaże rehabilitacyjne zwykle kojarzą nam się z bardzo nieprzyjemnymi zabiegami, bolesnymi i powodującymi ogólny dyskomfort. Jednakże, chociaż niewątpliwie mniej przyjemne od masaży relaksacyjnych, nie są one aż takie straszne, a co więcej, wywierają na nasze organizmy bardzo pozytywny wpływ.

Jak wybrać rehabilitanta?

Ponieważ masaż leczniczy ma na celu przede wszystkim poprawę stanu zdrowia pacjenta, mniej istotnym jest jego dobre samopoczucie w czasie jego wykonywania, najważniejsze jest, aby osoba, która wykonuje masaże lecznicze posiadała odpowiednie kompetencje. W tym celu pomocne mogą być informacje znalezione w internecie, z pewnością jeżeli wpiszemy w wyszukiwarkę hasło masaż leczniczy w Warszawie, znajdziemy liczne oferty osób, które zajmują się tego rodzaju usługami. Ponieważ, tak jak pisano, masażysta musi w tym przypadku posiadać określone kompetencje, najlepiej jest sprawdzić certyfikaty i doświadczenie takiej osoby, przykładowo zapoznając się z informacjami na stronie internetowej. Masaż rehabilitacyjny może bowiem, w skrajnych przypadkach wyboru błędnych technik jego wykonywania, spowodować pogorszenie się stanu zdrowia zamiast jego poprawy. Oczywiście taka sytuacja to zjawisko bardzo wyjątkowe, które nie zdarza się często, warto jednak sprawdzić najpierw osobę w jakiej ręce zamierzamy się oddać. Dotyczy to również oczywiście tych rehabilitantów którzy świadczą swoje usługi w sposób mobilny, z dojazdem do domu pacjenta.

Czego spodziewać się w trakcie zabiegu?

Powszechnie uważa się, ze masaż leczniczy do przyjemnych zabiegów nie należy. Należy jednak również wziąć pod uwagę, że masaż leczniczy w Warszawie czy innym dużym mieście będzie prawdopodobnie wykonany bardziej profesjonalnie niż w miejscu, gdzie konkurencja prawie nie istnieje. Nie jest to oczywiście absolutna reguła, czasami również w mniejszych miejscowościach można znaleźć prawdziwych ekspertów w swoim fachu. Warto najpierw zapytać osób, które już z takich masaży korzystały, a jeżeli nie mamy takich wśród znajomych, sprawdzić informacje w internecie.

Czas trwania zabiegu

Generalnie zwykle uważa się, iż masaż leczniczy powinien trwać około godziny. Nie zawsze jest to prawda, bowiem rodzaj wykorzystywanych technik masażu, a również długość ich trwania powinny zostać dopasowane do potrzeb i organizmu danego pacjenta. Precyzyjniej będzie zatem powiedzieć, iż około pół godziny to minimalny okres trwania zabiegu, maksymalny natomiast o godzinę więcej. Wszystko zależy od pacjenta i jego indywidualnych, zdiagnozowanych przez terapeutę potrzeb.

zobacz zobacz Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft