Strona główna » Rower w mieszkaniu
Ciekawe

Rower w mieszkaniu

Jazda na rowerze przeżywa ostatnio swój renesans a rower stał się nie tylko zdrową alternatywą dla samochodu czy sposobem na uniknięcie spędzania długich godzin w miejskich korkach ale – a może przede wszystkim – modnym gadżetem. Jazda na rowerze stała się stylem życia, szczególnie popularnym wśród wielkomiejskich dwudziesto- i trzydziestolatków.

Nie tylko do jazdy

Nic więc dziwnego, że rowery coraz częściej stanowią doskonały element nowoczesnego wnętrza. Wnętrza, w którym coraz częstsze jest wszakże łączenie stylów i nowatorskie wykorzystanie elementów, które, zdawałoby się, wszyscy dobrze znamy. Oczywiście nie chodzi o postawienie roweru na środku mieszkania czy w korytarzu i używanie go w charakterze dodatkowego wieszaka na ubrania. Mowa o podejściu zgoła odmiennym, dużo bardziej przemyślanym.
Stojak czy też wieszak na rower niejednokrotnie widział każdy z nas. Można je spotkać coraz częściej przy nowo powstałych budynkach, pod galeriami handlowymi czy prywatnymi przychodniami. Mogłoby się wydawać, że nie ma chyba nic nudniejszego niż stojak rowerowy. Nic bardziej mylnego.

Rower jako element wnętrza

Odpowiednio wkomponowany wieszak rowerowy potrafi dodać nieco nowoczesności i i trochę eklektycznego sznytu w zasadzie każdemu wnętrzu. Zważywszy na panujące ostatnio trendy, taki pomysł wydaje się jak najbardziej na miejscu. Środek transportu i ozdoba pomieszczenia w jednym – czego chcieć więcej?
Dodatkowym plusem jest oszczędność miejsca i lepsza organizacja przestrzeni. Nie każde mieszkanie ma przecież dostęp do komórki a trzymanie roweru na balkonie – zakładając, że posiadamy takowy – niekoniecznie jest dobrym pomysłem, choćby ze względu na warunki atmosferyczne. Problemem może być również mały metraż – wieszak na rower wydaje się być wtedy najlepszym z możliwych rozwiązań.

Zamiast obrazu

Rzecz jasna decydując się ustawić stojak rowerowy w mieszkaniu czy zainstalować wieszak, musimy odpowiednio zadbać także o sam sprzęt. Przybrudzony i odrapany, zamiast wzbogacić nasze wnętrze, będzie sprawiał wrażenie niechlujstwa i pewnej tymczasowości – a to zdecydowanie nie jest efekt, jaki chcemy przecież uzyskać.
Rower na ścianie to jednak nie tylko domena kawalerek i wynajmowanych mieszkań, w których ważny jest każdy centymetr powierzchni. Coraz częściej zdajemy się doceniać jego funkcję ozdobną i traktować jako małe dzieło sztuki. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy rowerzystami.
Profesjonalne wieszaki na rowery znajdziesz na stronie https://calus-p.pl/51-wieszaki-na-rowery

gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie OC