Strona główna » Sandomierz miastem przecinających się szlaków
Turystyka

Sandomierz miastem przecinających się szlaków

Sandomierz to bardzo tajemnicze miasto. Położone na ziemi świętokrzyskiej, otoczone pięknymi krajobrazami, mające u swoich stóp Wisłę. Jest to bardzo stare polskie miasto, a jego lokacja jest jedną z najstarszych w naszym kraju. W związku z tym, Sandomierz posiada swój własny, unikatowy klimat, a historia zdaje się mówić echem dźwięków odbitych od starych, gotyckich murów.

Sandomierz przecięty starymi szlakami

Aby podążać szlakami turystycznymi, warto odpowiednio wcześniej zarezerwować noclegi Sandomierz to miasto, gdzie z łatwością znajdziemy pokoje w rozsądnej cenie.

Miasto posiada wielowiekową tradycję sięgającą początków istnienia polskiej państwowości. Nie sposób poznać historii szlaków, które zahaczają o Sandomierz w jeden dzień. Dlatego warto skorzystać z bardzo korzystnej oferty, jaką są tanie noclegi Sandomierz jest obecny w aranżacji każdego pomieszczenia przeznaczonego na wynajem, a opowieści o jego dziejach są z wielką przyjemnością przekazywane przez Sandomierzan. Są dumni z miejsca, w którym żyją.

Szlak Cysterski

Przez Sandomierz przebiega stary szlak cysterski, który na odcinku w tym regionie biegnie prosto z Sandomierza do Krakowa. Szlak wyznacza całą serię post-cysterskich obiektów, które stanowią unikatowe dzieła architektury. Piękny obiekt po cystersach możemy oglądać w Koprzywnicy.

Sandomierz był prawdziwym konglomeratem różnych kultur. Swoje ślady zostawili tutaj zarówno Cystersi, Żydzi, jaki i Kameduli.

Szlak Architektury Drewnianej i szlak świętego Jakuba atrakcjami turystycznymi regionu

Sandomierz to miejsce wyjątkowe pod względem architektonicznym. Oprócz ciekawych obiektów, które zbudowali tutaj Cystersi, możemy tutaj spotkać również działa Architektury Drewnianej. Szlak ten łączy trzy województwa: śląskie, małopolskie oraz własnie podkarpackie.

Projekt powstał po to, by chronić dzieła kultury ludowej, chatki, chałupki oraz leśniczówki i karczmy. Te wspaniałe zabytki kultury zostały wpisane do międzynarodowego spisu zabytków UNESCO. Ciekawostką jest szlak świętego Jakuba, który prowadzi pieszych pielgrzymów do Krakowa, a stamtąd przy połączeniu z innymi trasami prowadzi do Santiago de Compostela. Jest to obok pielgrzymek do Jerozolimy jeden z najważniejszych szlaków pielgrzymkowych chrześcijan.

By móc zobaczyć wszystkie piękne zabytki architektury i sztuki ludowej należy spędzić w Sandomierzu przynajmniej trzy dni, wcześniej rezerwując pokój z bogatej oferty noclegów Sandomierz skrywa mnóstw tajemnic, takich jak gotyckie budowle sakralne lub Podziemia Sandomierza.

Sejf do kampera przyczepy na wymiar Industrialna konsola z półką do przedpokoju Wysoki stolik do kuchni