Strona główna » Sentymentalne miasto
Turystyka

Sentymentalne miasto

Sandomierz to miasto sentymentalnie. Wielu turystów wraca tutaj z dużą radością. Dojazd do Sandomierza jest bardzo dobrym miejscem wypoczynkowym. Nie ma tu wielkomiejskiego zgiełku. Jest to miejsce dla osób podróżujących samotnie, w parze oraz dla rodzin z dziećmi. Jest tutaj mnóstwo zabytków sakralnych i świeckich, dlatego będzie nad czym się zatrzymać.

Atuty sandomierskiej ziemi

Jest tutaj mnóstwo ścieżek, którym można poświęcić sporo czasu. Dla wędrowników to dobra wiadomość. Przez miasto przebiegają szlaki turystyczne: cysterski, św. Jakuba, Via Jagiellonica oraz Architektury Drewnianej. Stary Rynek jest bardzo dobrze wykorzystany turystycznie, można po nim spacerować i podziwiać starą architekturę urbanistyczną. Gotycka Brama Opatowska to punkt obowiązkowy, bo widać z niej piękną panoramę wraz z przepływającą tuż obok Wisłą.

Stary Rynek to również stary, renesansowy ratusz, gdzie mieści się dział muzeum oraz Lapidarium w Podziemiach i Sala Ślubów na piętrze. Noclegi Sandomierz oferuje różnorodne, nawet Zamek Królewski jest otwarty dla turystów, którzy pragną nocować w takich oryginalnych warunkach.

Sakralny Sandomierz

Bazylika Katedralna to niezwykła, bardzo stara budowla. Oprócz samego wnętrza warto zobaczyć dobrze zachowaną polichromię, czyli wielobarwną ozdobę malarską sufitów, ścian i sklepień. W Sandomierzu jest jeszcze mnóstwo innych pięknych kościołów i klasztorów wraz z ogromnymi cmentarzami.

Te wszystkie obiekty sakralne warto zobaczyć dokładnie, dlatego na Sandomierz warto zarezerwować sobie kilka dni. W środku Kościołów jest dużo do zobaczenia. Warto przyglądnąć się każdemu szczegółowi. Wszelaki nocleg Sandomierz ma tak umieszczony, aby wszędzie było bardzo blisko.

Aktywny Sandomierz

W mieście można również zażyć aktywności na zewnątrz, spacerów czy rowerów. Na pewno bardzo polecany jest wąwóz świętej Królowej Jadwigi, który ma długość 500 metrów, a wystające z niego drzewa tworzą niezwykłą, skłaniającą do refleksji atmosferę. O każdej porze roku wąwóz jest piękny. Znajduje się on na bardzo długiej ścieżce spacerowo-rowerowej, dlatego po zobaczeniu wąwozu można kontynuować zdobywanie tej ścieżki.

Sandomierz cenią sobie bardzo rowerzyści. Jest tutaj bardzo dużo ścieżek, które sprzyjają uprawianiu tej aktywności. Szczególnie latem i wiosną ruch rowerowy jest tutaj wzmożony. Latem na rowerach można oglądać piękne, zielone sady, których jest tutaj naprawdę dużo. Sandomierz ma rozrywek mnóstwo do zaoferowania każdemu turyście, który tutaj przybędzie.

https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac live url live url