Strona główna » Czy śluby poza granicami Polski wymagają dużo formalności?
Turystyka

Czy śluby poza granicami Polski wymagają dużo formalności?

Zawieranie związków małżeńskich poza granicami Polski nie było nigdy problemem, jednak od 2015 roku możliwości znacząco się zwiększyły. Do roku 2015 śluby zawierano przede wszystkim w placówkach konsularnych, ambasadach, a ślubów udzielali polscy urzędnicy państwowi. Obecnie ślub możemy zawrzeć w dowolnym miejscu na świecie, o ile tylko będzie nam towarzyszył odpowiedni urzędnik, a papiery z tego wydarzenia dostarczone zostaną do wskazanych urzędów stanu cywilnego. Jednym z ostatnich hitów jest organizacja ślubów na egzotycznych wyspach!

Ślub pod palmami!

Śluby na egzotycznych wyspach organizuje zazwyczaj topowe biuro podróży – znajdziemy ich w Polsce dosłownie kilka. Pary młode, decydujące się na taki wyjazd musza jedynie wpłacić odpowiednie zaliczki… i stawić się w wyznaczonym dniu na lotnisku. Biuro podróży zajmuje się załatwieniem biletów lotniczych, ubezpieczeniem turystycznym, zorganizowanie noclegów w wybranym hotelu, wyżywieniem i organizacją ceremonii na plaży, w odpowiedniej oprawie. Biuro podróży zaoferuje nam również usługi profesjonalnego fotografa, który uwieczni nie tylko samą ceremonię, ale i zrobi nam sesję ślubną na plaży. Ceremonia odbywa się w towarzystwie urzędnika państwowego, a sama para młoda zobowiązana jest do wymówienia słów przysięgi oraz do podpisania stosownych dokumentów.

Ślub i urlop poślubny

Zawarcie ślubu na Dominikanie warto połączyć z kilkudniowym urlopem – i to także oferują nam biura podróży. Podczas pobytu możemy nie tylko spędzić pierwsze dni jako mąż i żona w pięknych okolicznościach przyrody, ale i odpoczywać, spędzać aktywnie czas, zwiedzać. Opcji jest naprawdę wiele! W licznych wypożyczalniach możemy wypożyczyć sprzęt wodny, rowery, skutery czy samochody, aby wygodniej zwiedzać wyspę.

zobacz wiecje upe-printco.pl zobacz wiecej