Strona główna » Skuteczne wentylowane pomieszczeń przemysłowych
Ciekawe

Skuteczne wentylowane pomieszczeń przemysłowych

O tym jak istotne jest odpowiednie wentylowanie pomieszczeń przemysłowych przekonują nie tylko technicy produkcji, ale przede wszystkim inspektorzy BHP. W miejscach takich jak zakłady chemiczne, galwaniczne, farmaceutyczne czy przetwórstwa pasz pracownicy są szczególnie narażeni na działanie szkodliwych substancji i pyłów. Niezwykle ważne jest zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń, które podniosą komfort pracy, jak również zwiększą ochronę zdrowia osób zatrudnionych. Jakie rozwiązania stosuje się najczęściej?
Z pewnością najczęściej wykorzystywane rozwiązania to maseczki oraz ochronne okulary na oczy – są one stosowane w większości zakładów przemysłowych w Polsce. Ich zadaniem jest zmniejszenie ilości substancji szkodliwych przedostających się do organizmu podczas oddychania. Maseczki jednak często okazują się niewystarczające, przez co pracownicy zapadają na choroby układu oddechowego. Konieczne jest skuteczniejsze działanie.

Wentylatory przemysłowe – co warto o nich wiedzieć?

Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie specjalistycznych wentylatorów przemysłowych. Są one produkowane przez kilka topowych firm w Polsce i dostępne są w różnorodnych rozmiarach. Wiele z nich przeznaczonych jest do pracy w nietypowych warunkach, takich jak np. kopalniach. Wentylatory są tworzone z niezwykle trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Zazwyczaj są one zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wnikaniem pyłów, rdzą, uszkodzeniami mechanicznymi. Powierzchnia wentylatorów jest również lakierowana proszkowo, przez co są one dodatkowo chronione. Wentylatory mogą spełniać określone funkcje – wiele z nich przeznaczonych jest również do stosowania w pomieszczeniach o dużej amplitudzie temperatur.
O wentylatorach przemysłowych i specjalistycznych czytaj więcej na stronie planetfan.pl.

Wysoki stolik do kuchni Industrialna konsola z półką do przedpokoju Sejf do kampera przyczepy na wymiar