Strona główna » System telematyczny dla floty samochodów ciężarowych
Motoryzacja

System telematyczny dla floty samochodów ciężarowych

Firmy przewozowe (zwłaszcza te bardzo rozwinięte) bardzo często posiadają kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt pojazdów ciężarowych. Oznacza to, że przedsiębiorca naprawdę ma czego pilnować! Każdy samochód to często oddzielne ubezpieczenia, oddzielne przeglądy techniczne, naprawy usterek czy poważniejszych uszkodzeń. Do tego dochodzi pozyskiwanie klientów i załatwianie spraw z swoimi pracownikami. Wygląda to na masę obowiązków – jednak jest sposób, aby nieco zdjąć z przedsiębiorcy choć część brzemienia. Jest nim sprawny i inteligentny system telematyczny dla floty samochodowej.

Co daje dobry system telematyczny dla floty?

 

System telematyczny dla floty samochodów ciężarowych jest niezastąpionym oprogramowaniem, w którym zakochała się już cała masa przedsiębiorców. Poprawia on ekonomiczność, bezpieczeństwo i zorganizowanie firmy przewozowej. W przypadku ekonomiczności jest to redukcja spalania paliwa przez samochody ciężarowe poprzez naukę kierowców, którzy mają zbyt agresywny styl jazdy. W przeliczeniu na kilkanaście czy kilkadziesiąt samochodów nawet niewielka redukcja spalania każdego z nich da sporą kwotę w skali kwartału czy roku.

Bezpieczeństwo na drodze jest również bardzo ważne. Nie raz słyszało się, że kierowca samochodu ciężarowego został napadnięty, a pojazd skradziony. Telematyka zapewnia możliwość ciągłego śledzenia pojazdu, który zobrazowany jest na mapie GPS. Dzięki temu nawet w przypadku najgorszego scenariuszu przedsiębiorca ma największą szansę na odzyskanie swojego dobytku wraz z przewożonym towarem.

Jeżeli chodzi o organizację to system telematyczny dla floty również może pomóc! W aplikacji znajdują się wszystkie najważniejsze terminy, opłaty i usterki pojazdów co sprawia, że przedsiębiorcy jest po prostu łatwiej wyłapać wszystkie obowiązki.

Podsumowanie

 

Po przeczytaniu powyższych informacji można stwierdzić, że telematyka to bardzo dobre oprogramowanie dla firm przewozowych. Ze względu na pakiet swoich zalet staje się coraz popularniejsza w otaczającej branży TSL, w której wieści rozchodzą się bardzo szybko!

Drewniano stalowy hoker w stylu loft Industrialny metalowy kwietnik stojący zobacz wiecje