Strona główna » Systemy komputerowe podczas inwentaryzacji w sklepie
Ciekawe

Systemy komputerowe podczas inwentaryzacji w sklepie

Inwentaryzacja asortymentu w sklepie to przykry obowiązek, który jednak przynajmniej raz w roku trzeba koniecznie wypełnić. Nic więc dziwnego, że wielu przedsiębiorców szuka sposobów, na ułatwienie sobie tego zadania. Pomocne mogą okazać się nowoczesne systemy informatyczne. Co warto wiedzieć na ten temat?

Inwentaryzacja w sklepie – po co się ją wykonuje?

Inwentaryzację w sklepie wykonuje się z kilku powodów. Jest ona konieczna między innymi z powodu pewnych wymogów formalnych i konieczności rozliczenia się ze stanu posiadania firmy na koniec i na początek roku. To jednak nie wszystko. Najważniejsze zalety inwentaryzacji związane są z większymi możliwościami w zakresie zarządzania towarem, co prowadzi do zwiększenia zysków.

Przeprowadzenie inwentaryzacji pozwala na łatwe porównanie faktycznego stanu zatowarowania sklepu ze stanem magazynowym w systemie sprzedażowym i ewentualne skorygowanie tego ostatniego. Dzięki temu przedsiębiorca wie dokładnie, co ma. W ten sposób łatwiej jest składać zamówienia na nowy towar, czy przyjmować dostawy.

Jak przy pomocy systemu informatycznego ułatwić sobie inwentaryzację?

Przeprowadzenie inwentaryzacji w sporym sklepie, w którym sprzedawana jest duża ilość zróżnicowanego towaru, to zadanie na wiele godzin pracy dla sporej ekipy pracowników. W tym czasie sklep powinien być zamknięty, co znacznie ułatwia pracę. Nowoczesny system informatyczny, taki jak na przykład system AMS Optiest może w dużej mierze ułatwić to zadanie.

Na system składa się kolektor danych z czytnikiem kodów kresowych i odpowiednie oprogramowanie. Użycie kolektora sprawia, że informacje gromadzone są w tempie znacznie przekraczającym szybkość pracy ręcznej. Następnie dane porównywane są ze stanami magazynowymi, co pozwala na wprowadzenie poprawek. Nowoczesne systemy tego rodzaju umożliwiają nawet przeprowadzenie inwentaryzacji nawet w czasie normalnej pracy sklepu.

W jakich innych zadaniach pomóc może system AMS Optiest?

Na wymienionych powyżej zalety systemu AMS Optiest się nie kończą. Świetnie sprawdza się on również w organizowaniu pracy sklepów oferujących sprzedaż wysyłkową, a także hurtowni i magazynów, w których system taki znacznie usprawnia przepływ towaru.

Zastosowanie tego systemu może również ułatwić pracę dowolnego niemal biura. Dzięki niemu można mieć lepszą kontrolę nad posiadanymi narzędziami i akcesoriami. System sprawdza się również jako ułatwienie w archiwizacji dokumentów. Dzięki niemu każdy dokument może zostać o wiele łatwiej odnaleziony, niezależnie od ich ilości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie System AMS Optiest.

zobacz ubezpieczenie szkolne ubezpieczenie szkolne