Strona główna » Sztuka we wnętrzu
Dom i Wnętrze

Sztuka we wnętrzu

Prawdziwa sztuka pochodzi z wnętrza artysty, który kreuje rzeczywistość wokół siebie, nadając jej szczególny wyraz. Artystyczne przedmioty w dawnych czasach wykonywali także rzemieślnicy, którzy w każdą robioną przez siebie rzecz wkładali własną niepowtarzalność i po prostu serce. Projektowanie przedmiotów, które towarzyszą nam stale w naszej codzienności, nie obejdzie się bez znajomości sztuki i bez pewnego talentu, który posiadają tylko artyści.

Współczesny projektant mebli to także artysta

Także podczas projektowania współczesnych mebli konieczny jest ten pierwiastek kreatywności, artyzmu i talentu – bez którego nie powstaną atrakcyjne przedmioty. Projektanci coraz chętniej kierują naszą uwagę w stronę sztuki samej w sobie, proponując nam przedmioty jakby wyrwane z galerii.
Chcemy mieć w naszych wnętrzach meble, które czymś się wyróżniają. Nie tylko spełniają swoje funkcje praktyczne, ale także kierują naszą uwagę ku sobie samym – niczym obrazy czy rzeźby.

Meble w artystycznym stylu

Przykładem takiego podejścia do tworzenia mebli są meble industrialne w sklepie internetowym Notodo.pl. Widać w nich duszę projektanta, który nawiązuje do współczesnej sztuki. Wprowadzają one do każdej przestrzeni element zaskoczenia i zastanowienia. Zupełnie jak dzieła sztuki.
Czyż stolik RTV Geometry tego nie potwierdza? Zwykły mebel stał się zupełnie niezwykły. Przeistoczył się w dzieło sztuki nowoczesnej, które można umieścić w każdym salonie czy sypialni. Szlachetność i prostota plus świetny pomysł. Stalowy korpus w połączeniu z blatem z litego drewna tworzy perfekcyjną całość.
Stolik Geometry wyróżnia się w swoim designem. Geometryzacja przejawia się tutaj nie tylko w nazwie, ale w całej konstrukcji – lekkiej, wciągającej, trójwymiarowej.