Strona główna » Trasa do Niemiec – bus czy samochód, co jest tańsze?
Ciekawe

Trasa do Niemiec – bus czy samochód, co jest tańsze?

Niemcy to jeden z najbliższych sąsiadów Polski. Dojazd na terytorium tego kraju nie jest długą trasą. Z tego powodu wiele osób pokonuje tę odległość własnym samochodem. Czy jest to rozwiązanie lepsze niż wybór wygodnego busa do Niemiec?

Po pierwsze – koszty własne

Używanie prywatnego samochodu nie jest tanie. Jadąc w trasę należy liczyć się z oczywistymi kosztami – paliwa (benzyny, ropy lub gazu). Mniej oczywiste są jednak wydatki związane ze zużyciem materiałów. Na każdej takiej trasie dochodzi do silnej eksploatacji części samochodowych, które później należy wymienić.

Busy do Niemiec kompletnie przekreślają ten problem. Pasażerowie nie muszą się przecież przejmować tym, o ile spada wartość pojazdów z każdym przebytym kilometrem. W razie awarii lub wypadku, koszty napraw pokrywa ubezpieczyciel. Pasażer może też wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Koszty, jakie trzeba ponieść podróżując własnym autem, są dużo wyższe niż cena biletu na busa. Stąd też ich duża popularność i dowód na to, że busy czeka świetlana przyszłość, bo coraz więcej osób będzie je wybierać, a siatka połączeń będzie się rozrastać.

Odcinki płatne

Ciężko jest wybrać się za granicę i nie płacić za korzystanie z dróg. Wiele dróg ekspresowych oraz autostrad ma odcinki płatne lub jest płatna w całości. Nie można tego uniknąć, są to koszty, które po prostu trzeba ponieść.

Busy do Niemiec również muszą ponosić koszty związane z korzystaniem z tych dróg. Trzeba jednak pamiętać, że kwoty te rozkładają się na wszystkich pasażerów busa, więc są niższe niż gdy podróżuje się samemu. Pojedyncza osoba nie odczuwa kosztów przejazdu aż tak bardzo.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo nie ma ceny. Budy do Niemiec prowadzone są przez doświadczonych kierowców. Są to osoby, które znają trasę, po której się poruszają. Czują się pewnie za kierownicą i są przyzwyczajone do prowadzenia na tak długich trasach.

Doświadczony kierowca lepiej radzi sobie ze zmęczeniem i stresem, niż amator. Z tego powodu doświadczony kierowca zapewnia większe bezpieczeństwo swoim pasażerom. Może on reagować szybciej i bardziej adekwatnie do sytuacji. W związku z tym ryzyko uczestnictwa w kolizji, czy wypadku spada.

Na wzrost bezpieczeństwa ma wpływ również stan floty samochodowej. Busy powinny być utrzymywane w nienagannym stanie. W przeciwieństwie do samochodów osobowych, stan busów jest kontrolowany i regularnie sprawdzany. Pojazdy te są serwisowane, tak by nie było żadnych wątpliwości do ich bezpieczeństwa. Takie auta są sprawdzone dużo dokładniej niż jakiekolwiek prywatne auto.

https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/ zobacz wiecje