Strona główna » Typy bojlerów poziomych.
Dom i Wnętrze

Typy bojlerów poziomych.

Decydując się na założenie bojlera należy uwzględnić jaką ilość miejsca możemy na niego poświęcić. Jeśli nie mamy problemów z przestrzenią można sobie pozwolić na wybranie bojlera pionowego, który pozwoli na uniknięcie wysiłku związanego z montaże. Jeśli jednak wolne miejsce jest towarem deficytowym to należy zastanowić się nad założeniem bojlera podwieszanego inaczej nazywanego poziomym. Aby odpowiednio dobrać bojler do zadań jakie będą przed nim stały, należy poznać podstawowe typy bojlerów dostępne obecnie na rynku.

NA PODKOWĘ

Bojlery typu „na podkowę” są skonstruowane w ten sposób, że całą pojemność wymiennika zajmuje woda kotłowa. Ich problemem jest to, że woda w nich zawarta nie nadaje się do spożycia, więc przy korzystaniu z niej zalecana jest pewna doza ostrożności. Do tego modelu możliwe jest podłączenie elektrycznej grzałki do bojlerów.

BOJLERY Z POJEDYNCZĄ WĘŻOWNICĄ

Nieco bardziej wydajne od bojlerów typu „na podkowę” są wymienniki z pojedynczą wężownicą. W środku zbiornika jest wmontowana rurka grzewcza w kształcie litery U. To rozwiązanie pozwala na rozdzielenie wody kotłowej od wody użytkowej. Przeciwnicy tego typu bojlerów zarzucają im małą powierzchnię grzewczą, a tym samym niską wydajność przy podgrzewaniu dużych ilości wody. Wśród opcjonalnych urządzeń, które można zamontować w tym typie bojlerów, znajduje się grzałka do bojlera.

BOJLERY Z PODWÓJNĄ WĘŻOWNICĄ

Większość ludzi myli ten typ bojlerów z wymiennikami z wmontowanymi dwoma wężownicami. Tymczasem bojlery z podwójną wężownicą mają tylko jeden układ rurek grzewczych. Od modeli z pojedynczą wężownicą różnią się dodatkowym wygięciem rurki grzewczej co znacznie powiększa powierzchnię grzewczą i pozwala na uzyskanie większej wydajności. Do tego typu bojlerów można podłączyć grzałkę elektryczną.

BOJLERY DWUPŁASZCZOWE

Jest to najbardziej popularny model bojlerów. Wymienniki dwupłaszczowe posiadają dwie warstwy. Pierwsza, zewnętrzna pełni rolę zwykłego płaszcza bojlera, tak jak w innych modelach. Natomiast wewnętrzna warstwa jest pusta w środku. Wpuszczana jest w nią woda kotłowa, która ogrzewa znajdującą się we właściwej komorze wodę użytkową. Pozwala to na zmaksymalizowanie obszaru powierzchni grzewczej, a tym samym na uzyskanie wydajności znacznie większej niż w innych modelach bojlerów. Do bojlerów dwupłaszcowych możliwe jest zamontowanie grzałki do bojlerów.
Wybierając spośród bogatej oferty bojlerów podwieszanych należy podjąć rozsądną decyzję co do tego,. czego będziemy wymagać w przyszłości od zasobnika. Jeśli nie będzie potrzebna wysoka wydajność można sobie pozwolić na któryś z tańszych typów gwarantujących solidną pracę. Natomiast gdy będzie potrzeba dużych ilości ciepłej wody najrozsądniejszą decyzją będzie zainwestowanie w trochę droższy od innych modeli bojler dwupłaszczowy.
Grzałki do boilerów dostępne są w wielu sklepach internetowych jednak ja korzystam tylko z eGniazdka.pl

-link.com ane-slowem.pl lusion-fp7.org