Strona główna » Źle oświetlone mieszkania – co ma na to wpływ?
Dom i Wnętrze

Źle oświetlone mieszkania – co ma na to wpływ?

Skupiając się na wyszukiwaniu eleganckich i nietuzinkowych mebli czy dodatków coraz mnie uwagi poświęcamy na to, aby mieszkanie było przede wszystkim funkcjonalne. W pogoni za chwilowymi modami i trendami zapominamy o najważniejszych elementach: oświetleniu, wygodzie. To właśnie brak światła stanowi jeden z podstawowych problemów w mieszkaniach. Jakie błędy popełniamy w tym zakresie?

Pomieszczenia z małą ilością światła

Rozmieszczenie punktów świetnym w mieszkaniach jest kluczowe – bez nich nie będziemy w stanie komfortowo poruszać się i działać po zmroku. Najlepszym rozwiązaniem będą zawsze sufity o kilku punktach świetlnych. Stosowanie pojedynczego żyrandola może okazać się bowiem niewystarczające. Innym, często popełnianym błędem jest wybieranie kloszy o mlecznej barwie. Ograniczają one ilość oddawanego światła.

Wybierz okna panoramiczne

– W niewielkich mieszkaniach warto pomyśleć o oknach panoramicznych – mówi jeden z pracowników sklepu internetowego oknar-wroclaw.pl. – Problemem jest czas w ciągu dnia, kiedy niewielka ilość naturalnego światła wpada przez okna – dodaje. Może to wynikać z ich budowy, ale także z tego, jak zaaranżujemy okna. Jeszcze do niedawna na porządku dziennym było stosowanie ciężkich firan i zasłon. Takie rozwiązanie sprawiało jednak, że do wnętrza wpadało jeszcze mniej naturalnego światła. Aby nie ograniczać ilości światła wpadającego do pomieszczenia wybierzmy lekkie, muślinowe firanki lub w ogóle zrezygnujmy z tego rodzaju tkanin i wybierzmy proste rolety. Obecnie w sklepach znajdziemy wiele interesujących modeli rolet, również te ściągane z góry. Dzięki nim sami możemy decydować, czy pomieszczenie ma być oświetlone czy zakryte przed wpadającymi promieniami słońca. Ważne jest to, że rolety takie są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem promieniowania słonecznego: nie blakną!

lowysalon.com zobacz wiecej dayloans10doqd.com