Strona główna » Depilacja laserowa – jedna z najbardziej skutecznych metod usuwania owłosienia
Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – jedna z najbardziej skutecznych metod usuwania owłosienia

Depilacja laserowa to absolutny hit w salonach kosmetycznych. To bez wątpienia jedna z najbardziej skutecznych i długotrwałych metod usuwania owłosienia. Nic dziwnego, że coraz więcej Polek decyduje się na wykonanie tego zabiegu. Jeśli wciąż się zastanawiasz, przeczytaj, co warto wiedzieć o depilacji laserowej.

Czy depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna?

Prawidłowo przeprowadzona depilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Nie wywołuje zwykle skutków ubocznych, trwałych uszkodzeń czy podrażnień skóry. Zwykle nie występują żadne skutki uboczne, czasem jedynie niewielkie zaczerwienienia skóry, takie jak przy intensywnym opalaniu. Wiązka lasera nie uszkadza naskórka, jedynie przenika przez niego i niszczy mieszki włosowe.

Ile zabiegów należy wykonać, by zabieg był skuteczny?

depilacja gdańsk
Aby zabieg był w pełni skuteczny, konieczna będzie seria zabiegów – co najmniej trzy – cztery, czasami więcej. Jest to związane z faktem, że nie wszystkie włosy rosną w tym samym czasie. Z tego powodu zabieg należy powtarzać, by wszystkie mieszki włosowe zostały uszkodzone. Najczęściej po trzech zabiegach można już usunąć 80-90% włosów na stałe. Niestety, są osoby, u których ze względu na zmiany hormonalne nawet seria dziesięciu zabiegów nie da zadowalających efektów. Są one jednak zdecydowaną mniejszością. Najłatwiej przy pomocy tego zabiegu jest usunąć włosy ciemne i grube. Osoby o bardzo ciemnej karnacji powinny jednak zrezygnować z tego zabiegu, gdyż jest dla nich niebezpieczny i może być bolesny. W przypadku włosów bardzo cienkich i jasnych skuteczność depilacji laserowej może być niewielka.

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Przed wykonywaniem zabiegu należy zadbać o to, by nie podrażniać naszej skóry. Z tego powodu zabronione jest opalanie, wizyty w solarium i samoopalacze; gruboziarniste peelingi i stosowanie elektrycznych depilatorów czy wosku. Na zabieg warto udać się zimą (wtedy nasza skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych), gdy mamy pewność, że nasza skóra nie jest w żaden sposób podrażniona czy uszkodzona.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabiegu nie mogą wykonywać osoby z chorobami bądź uszkodzeniami skóry, w okresie ciąży bądź laktacji. Przeciwwskazaniem jest również zażywanie lekarstw światłouczulających. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu – nie można nakładać na nią kremów z retinolem i kwasami owocowymi. Odpadają kosmetyki wzbogacone witaminą C.
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Tagi