Strona główna » Jak prawidłowo dbać o zęby? Podstawowe metody pielęgnacyjne
Zdrowie i Uroda

Jak prawidłowo dbać o zęby? Podstawowe metody pielęgnacyjne

Aby móc cieszyć się pięknym i zdrowym uzębieniem przez wiele lat, konieczne jest regularne dbanie o nasze zęby. W skład zabiegów pielęgnacyjnych wchodzi nie tylko szczotkowanie, ale również usuwanie kamienia nazębnego, nitkowanie, stosowanie płynów do płukania i oczywiście regularne wizyty u stomatologa!

Szczotkowanie

Nasze zęby potrzebują codziennej pielęgnacji – szczotkowanie zębów to absolutne minimum, aby zahamować proces namnażania się bakterii w jamie ustnej. Niestety, i ten zabieg pielęgnacyjny wydaje się być zbyt dużym obciążeniem dla Polaków. Przyznają się bowiem oni, że zęby szczotkują… 1-2 razy tygodniowo! Taki stan higieny jamy ustnej jest absolutnie katastrofalny i szybko prowadzi do problemów z zębami i dziąsłami.
Szczotkowanie zębów powinno mieć miejsce przynajmniej dwa razy dziennie – najlepszym rozwiązaniem jest jednak czyszczenie zębów po każdym posiłku. Ważne jest również dobranie odpowiedniej szczoteczki do zębów – musi być ona na tyle twarda, aby skutecznie usuwać osad na zębach oraz miękka, by nie powodować podrażnienia i krwawienia zębów. Ważna jest również odpowiednia pasta – unikajmy past wybielających, gdyż posiadają one w swoim składzie substancje skutecznie uszkadzające szkliwo naszych zębów. Przez to staje się ono bardziej podatne na powstawanie próchnicy.
Płukanie i nitkowanie
Aby zwiększyć ochronę naszych zębów konieczne jest również stosowanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania ust. Nici dentystyczne pozwalają na usuwanie resztek pokarmów z przestrzeni między zębowych. Aby jednak nie zrobić sobie nimi krzywdy należy nabrać wprawy. Zadaniem płynów do płukania ust jest odświeżanie oddechu i hamowanie powstawania płytki nazębnej.
Regularne wizyty u stomatologa to również podstawa naszego zdrowia. Jeśli nie posiadamy problemów z zębami wystarczy, że stomatologa odwiedzimy 1-2 razy w roku.
Chcesz wiedzieć, ile kosztuje wizyta u dentysty? Sprawdź b-med.com.pl/cennik. Na stronie znajdziesz wyszczególnione ceny za takie zabiegi stomatologiczne jak skaling, piaskowanie czy usuwanie zębów mądrości albo zębów zatrzymanych.

https://banbanbook.com/czapsy-dla-wszystkich-jezdzcow/ https://pier-agence.com/wdrozenie-nowoczesnego-systemu-zarzadzania-informacja/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/382-brazowe-meble-w-kuchni