Strona główna » Jak przebiega proces zakładania licówek?
Zdrowie i Uroda

Jak przebiega proces zakładania licówek?

Licówki to cieniutkie płatki porcelany, które nakleja się na zęby dla uzyskania lepszego ich wyglądu. Dzięki licówkom można skorygować brzydki wygląd zębów, zlikwidować szparę między zębami (diastemę), a także ukryć przebarwienia, których nie da się zlikwidować w procesie wybielania zębów.

Czy licówki to dobre rozwiązanie dla wszystkich?

To, czy licówki powiśle są dla nas najlepszym sposobem na piękne zęby, najlepiej oceni stomatolog. Nie u każdego bowiem można je założyć. Przede wszystkim zęby muszą być zadbane, a wszystkie ubytki – wyleczone. Licówki nie są dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z regularną higieną jamy ustnej, a niestety i takie osoby się zdarzają. Przeciwwskazania do założenia licówek to także bruksizm (czyli patologiczne zgrzytanie zębami), złe nawyki (na przykład obgryzanie paznokci czy gryzienie długopisu), nieprawidłowy zgryz czy zbyt krótkie zęby.

Jak przebiega proces zakładania licówek?

Na pierwszej wizycie lekarz ocenia stan uzębienia pacjenta, a także przeprowadza z nim wywiad, aby wykluczyć parafunkcje czy inne przeciwwskazania, które uniemożliwiają założenie licówek. Pacjent określa także swoje oczekiwania pod względem wyglądu zębów. Jeżeli zęby pacjenta wymagają leczenia, wówczas w pierwszej kolejności wypełnia się ubytki i leczy próchnicę. Następnie usuwany jest kamień nazębny. W niektórych wypadkach przed założeniem licówek zęby poddaje się wybielaniu, aby móc wybrać jaśniejszy kolor porcelany. Kiedy zęby są zdrowe i oczyszczone, wówczas stomatolog przygotowuje wizualizację i po zatwierdzeniu jej przez pacjenta przygotowuje zęby do założenia licówek. Przed wykonaniem tej czynności zęby zostają lekko zeszlifowane, aby zacementować licówkę. W przypadku licówek addytywnych nie jest wymagane szlifowanie zębów, choć czasami trzeba je lekko wypolerować.
Prawidłowo wykonane licówki mogą nam posłużyć przez długie lata. Choć koszt licówek jest dość wysoki, to jednak warto zainwestować, aby pięknie się uśmiechać każdego dnia.

aubezpieczenia.pl ot.pl https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/