Strona główna » Odzież po liposukcji – wszystko, co pacjent wiedzieć powinien
Zdrowie i Uroda

Odzież po liposukcji – wszystko, co pacjent wiedzieć powinien

Większości pacjentów, którzy decydują się na zabieg liposukcji, wydaje się, że ich wymarzona sylwetka pojawi się od razu po przeprowadzeniu zabiegu liposukcji. Nic bardziej mylnego. Na idealnie wyrzeźbioną sylwetkę, która będzie bardziej akceptowalna przez pacjenta, trzeba poczekać kilka tygodni. W tym czasie pacjenci powinni się ściśle stosować do zaleceń lekarskich, które najczęściej także obejmują noszenie specjalnej odzieży uciskającej.

Jak wybrać odzież po liposukcji

Lekarze przeprowadzający zabieg liposukcji bardzo często rekomendują noszenie specjalistycznej odzieży, aby zmniejszyć dolegliwości bólowe po zabiegu. Uszyta ze specjalnych, oddychających tkanin odzież noszona po liposukcji powinna uciskać operowane miejsca. Dlatego na rynku dostępna jest specjalna bielizna, którą nosi się po liposukcji, ale również są dostępne całe gorsety, spodenki z nogawkami modelującymi uda czy biustonosze z rękawkami, modelujące operowane ramiona. Taka odzież delikatnie uciska, a jednocześnie masuje operowane miejsca, a dzięki specjalnym dodatkom, jak np. jony srebra, może również zapobiegać namnażaniu bakterii, które mogłyby doprowadzić do powstania zakażeń. Wskazane jest również, aby odzież noszona po zabiegu była odzieżą oddychającą, bowiem dostęp powietrza również minimalizuje ryzyko powstania powikłań po zabiegu.

Ważny także rozmiar

Wybierając odzież po liposukcji należy się skupić nad modelem odzieży oraz jej rozmiarem. Większość modeli odzieży nosi się przez krótki czas, najczęściej zaledwie do 3 tygodni. W praktyce oznacza to konieczność uciskania ciała bardzo opuchniętego. Sama opuchlizna po 2-3 tygodniach zanika, ale nie oznacza to, że pacjent może zrezygnować z noszenia specjalnej odzieży. W takich przypadkach sprawdza się odzież z możliwością zmniejszania jej rozmiaru. Takie „zmniejszenie” rozmiaru umożliwia system haftek, pętelek i zapięć, ułatwiających dopasowanie spodenek czy biustonosza do sylwetki. Także na tym etapie ważny jest materiał, z jakiego uszyta jest odzież. Materiał powinien zapewniać dostęp powietrza, a jednocześnie powinien odprowadzać pot. Jest to szczególnie ważne w przypadku bielizny uciskającej, którą nosi się nawet przez kilka godzin dziennie.
Odzież po liposukcji ma szczególnie duże znaczenie dla uzyskania finalnego efektu po zabiegu. Odpowiedni masaż ciała po zabiegu, co zapewnia odzież noszona przez kilka tygodni, przyspiesza gojenie ran, a jednocześnie minimalizuje ból i zmniejsza opuchliznę, jaka pojawia się po każdym zabiegu wyszczuplającym.
Artykuł zrealizowany przy współpracy z megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159.