Strona główna » Sposób na zachowanie wakacyjnej sylwetki
Zdrowie i Uroda

Sposób na zachowanie wakacyjnej sylwetki

Wakacje już minęły a wielu z nas w końcu udało się uzyskać wymarzony od dawna wygląd. Opalona, złocista skóra, zgrabna od długich spacerów sylwetka. Przebywanie na słońcu i świeżym powietrzu oraz wypoczynek na każdego z nas wpłynęły korzystnie. Niestety czeka nas powrót do pracy i długie, jesienne noce… Czy jest na to jakieś remedium?

Rowerem po mieście

Oczywiście pogody ani warunków atmosferycznych nie zmienimy. Jednakże, aby nie stracić wakacyjnej formy, możemy zawsze zacząć uprawiać jakiś sport. Tylko jaka dyscyplina będzie najlepsza? Najchętniej wzięlibyśmy coś, co będzie niedrogie i przy czym się nie namęczymy, a jednocześnie zachowamy naszą wypracowaną sylwetkę. Co to może być?
Zajęcia fitness czy siłownie odpadają. Po pierwsze są drogie, po drugie – często nie mamy na nie czasu. Warto zatem pomyśleć nad jazdą na rowerze. Na początek możemy jeździć raz w tygodniu, następnie zaś nawet codziennie do pracy!

Rowery miejskie – najlepsze!

Jaki jednak rower warto wybrać? Odpowiedź jest prosta – oczywiście miejski! Dlaczego? Rowery miejskie charakteryzują się specyficzną budową, która zapewnia nam komfortową jazdę w warunkach miejskich i lekkich terenowych bez użycia nadmiernie dużo siły.
Przede wszystkim rowery miejskie posiadają duże, wygodne, miękkie siodełko. Następnie – kierownica jest tak ustawiona, że wymusza przyjęcie postawy wyprostowanej oraz odciąża kręgosłup, stawy barkowe i nadgarstki. Co więcej – niska rama sprawia, że możemy wsiąść na rower miejski w płaszczu czy w sukience. Na dodatek duże koła i cienkie opony powodują to, że używamy naprawdę małej siły do pedałowania.

Zalety rowerów miejskich

Podsumujmy zatem – co zyskujemy przesiadając się na rower miejski? Przede wszystkim zachowujemy ładną i zgrabną sylwetkę Następnie – spędzając wiele czasu na świeżym powietrzu jednocześnie wpływamy na dłuższe trwanie naszej wakacyjnej opalenizny. To jednak ciągle nie wszystko – rowery miejski posiadają jeszcze szereg innych zalet!
Otóż wysiłek fizyczny, nawet tak nieduży, ale systematyczny powoduje, że polepsza się ogólna wydolność i sprawność naszego organizmu. Jesienne przeziębienia już tak łatwo nas nie dopadną! Co więcej jeżdżąc codziennie do pracy i do domu odpoczywamy. Mamy czas zrelaksować się – nie myślimy o pracy, ani o czekających nas obowiązkach, tylko po prostu skupiamy się na drodze.
Warto jeszcze dodać, że rowery miejskie są dzisiaj po prostu modne! Stylizowane na stare, ładnie pomalowane, z ciekawym koszyczkiem idealnie pomogą nam stworzyć nasz jesienny image!
Zapraszam po więcej informacji na stronę rower miejski damski kraków.

trzaikrajobraz.pl equarterdevelopment.org place.pl