Strona główna » Uśmiech jak milion dolarów
Zdrowie i Uroda

Uśmiech jak milion dolarów

Zadbane i nieskazitelnie białe zęby to ważny element wyglądu zewnętrznego w sytuacji, gdy chcemy sprawić dobre wrażenie na naszym rozmówcy. Wiele osób decyduje się na wybielanie przed ważnymi wydarzeniami. Warto zastanowić się nad tym, czy tylko sztuczne – i niekiedy bolesne – wybielanie jest zasadne w procesie dbania o zęby. Czy nie prościej i skuteczniej jest dbać o zęby na co dzień? Dysponujemy przecież tak szeroką gamą akcesoriów, które pomagają zachować długofalowy efekt zdrowych i pięknych zębów.

Grubymi nićmi szyte

Wbrew pozorom, używanie nici stomatologicznych to praktyka niezwykle często pomijana. W pośpiechu, kiedy rano półprzytomni wbiegamy do łazienki, udaje nam się wygospodarować dwie-trzy minuty na pobieżne umycie zębów. Jest to zrozumiałe, jeżeli nie jadamy śniadań wcześnie rano, przed wyjściem z mieszkania. Jednak jeśli w porannej gonitwie udaje nam się przyrządzić i skonsumować pierwszy posiłek w ciągu dnia, nasze zęby już wtedy wymagają konfrontacji z nićmi dentystycznymi. W przeciwieństwie do mycia zębów pastą i szczoteczką, czyszczenie zębów za pomocą nici dentystycznych jest możliwe również poza miejscem zamieszkania. W porannych godzinach szczytu możemy wykonać czynność czyszczenia zębów stojąc w korku. Trudno więc szukać wymówek dla wykonywania tego małego, dodatkowego zabiegu. Warto pamiętać o oczyszczeniu przestrzeni międzyzębowej – w przeciwnym razie możemy być pewni, że bakterie zgromadzone w dziąsłach będą sprzyjały rozwijającym się powoli chorobom zębów i dziąseł.

Zamiast wybielania – płyny do ust

Kiedy nasz dzień pracy jest długi, bardzo częstą sytuacją jest brak możliwości dokładnego mycia zębów po każdym posiłku. Lunch zjadamy na mieście, a przerwy przeznaczone na niego są zbyt krótkie aby po każdym posiłku dokładnie czyścić zęby oraz przestrzenie pomiędzy nimi. Aby nie czuć wyrzutów sumienia, warto zastanowić się nad zakupem profesjonalnego płynu do ust. Płyny do ust pomagają nie tylko zachować szkliwo w stanie nienagannym, ale również chronią zęby i dziąsła przed chorobami i zakażeniami. Na rynku stomatologicznym istnieją również płyny, które pozwalają na uzyskanie jeszcze bielszego blasku zębów. Aby osiągnąć sukces w tym zakresie, należy zastosować wskazówki umieszczone na opakowaniu przez producenta. Najważniejszy aspekt to regularne używanie płynu zgodnie z zaleceniami.
Warto zapamiętać, że jedynie połączenie wymienionych trzech popularnych środków może zagwarantować biel i zdrowie naszych zębów. Płyny do ust, nici dentystyczne oraz pasty do zębów przy regularnym stosowaniu mogą przynieść zdumiewające efekty. Spróbujcie sami!
Artykuł zrealizowany przy współpracy z profimed.com/katalog/plyny-do-ust.

eshaphotography.com deo.pl i-dump.org