Strona główna » Wygładzanie zmarszczek ust – co warto wiedzieć o zabiegach?
Zdrowie i Uroda

Wygładzanie zmarszczek ust – co warto wiedzieć o zabiegach?

W Polsce coraz więcej mówi się o możliwościach, jakie daje medycyna estetyczna. Zabiegi te przywędrowały do nas z zachodu i w ostatnich latach biją prawdziwe rekordy popularności. Najczęściej pacjentkami są panie pomiędzy 35-60 rokiem życia, z coraz większą śmiałością spotykamy tam również panów. Medycyna estetyczna, tak samo jak każda inna dziedzina medycyny, idzie do przodu i oferuje coraz nowocześniejsze rozwiązania, mające za zadanie odmłodzić nasza skórę.

Jak to możliwe?

Wraz z wiekiem nasza skóra traci elastyczność, staje się sucha, podatna na powstawanie zmarszczek. Sytuacja ta ma związek ze zmniejszającą się ilością kwasu hialuronowego i kolagenu w naszej skórze. Oba te składniki odpowiadają przede wszystkim za wiązanie wody w komórkach skóry oraz jej nawilżanie. Wraz z zanikaniem włókien
kolagenowych oraz kwasu hialuronowego możemy zauważyć pierwsze, negatywne zmiany skórne. Na stan naszej skóry wpływa jednak znacznie więcej czynników. Są to nieodpowiednio dobrane kosmetyki pełne konserwantów, nadmierne palenie tytoniu, wystawianie twarzy na działanie promieni słonecznych, nieodpowiednia dieta.
Efektem wszystkich tych czynników jest zanim ostrego konturu twarzy, pojawianie się pierwszych zmarszczek, brak napięcia skóry.

Jak pomaga medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna oferuje możliwość stosowania kwasu hialuronowego, który zostaje wprowadzony pod skórę w celu wypełnienia zmarszczek, poprawienia konturu twarzy, zmiany napięcia skóry. Jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne – nie powoduje on alergii a po upływie 9-12 jest wydalany z organizmu. Po tym czasie możliwe jest również powtórzenie zabiegu. Możliwe jest również wystąpienie niewielkiego obrzęku na 24-48 godzin po zabiegu. Opuchlizna schodzi jednak bardzo szybko.

Wygładzanie zmarszczek ust

Osobami, które często decydują się na pomoc specjalistów medycyny estetycznej są osoby nałogowo palące. W wyniku działania tytoniu powstają zmarszczki nad górną warką, niezwykle nieestetyczne. Wygładzanie zmarszczek ust zajmuje kilkanaście minut, a sam zabieg jest całkowicie bezbolesny. Warto również dodać, ze efekty zabiegu widoczne są praktycznie od zaraz – skóra jest wyraźnie wypełniona, napięta, wygładzona.

Sejf do kampera przyczepy na wymiar Industrialna konsola z półką do przedpokoju Wysoki stolik do kuchni