Strona główna » Zadbaj o swój uśmiech i używaj tylko sprawdzonych szczoteczek do zębów
Zdrowie i Uroda

Zadbaj o swój uśmiech i używaj tylko sprawdzonych szczoteczek do zębów

Zdrowy uśmiech wymaga wyrzeczeń oraz stałej dbałości o higienę. Osoby, które odpowiednio dbają o swoje zęby, o wiele częściej się uśmiechają i łatwiej nawiązują kontakty z innymi ludźmi. Ci, którzy z różnych powodów nie dbali odpowiednio o swoje zęby, mają pewien rodzaj kompleksu i rzadko się uśmiechają. Przez to o wiele gorzej wiedzie im się w życiu towarzyskim a czasem nawet w pracy. Warto więc jak najszybciej zadbać o stan swojego uzębienia i wywołać szeroki uśmiech na swojej twarzy.
Podstawą w walce o zdrowy i piękny uśmiech jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Do tego celu warto zamienić swoją szczoteczkę do zębów na bardziej zaawansowane urządzenie, jakim jest szczoteczka elektryczna braun. Odpowiednia główka dociera do trudno dostępnych miejsc i szczotkuje nasze zęby. Dzięki szczoteczce elektrycznej o wiele łatwiej pozbyć się przebarwień oraz kamienia nazębnego. Wymienne końcówki do szczoteczki oral b można znaleźć w większości aptek, a także w marketach i sklepach z artykułami medycznymi i stomatologicznymi. W sprzedaży dostępne są także szczoteczki elektryczne dla dzieci, które dzięki swojemu kształtowi oraz zabawnej kolorystyce zachęcają najmłodszych do dbania o swoje zęby.
Innym interesującym urządzeniem, które można wykorzystać do pielęgnacji jamy ustnej, jest irygator dentystyczny. Dzięki strumieniowi wody pod wysokim ciśnieniem irygator oczyszcza przestrzenie między zębowe i pomaga pozbyć się zalegających resztek jedzenia. Takie płukanie zębów jest o wiele bezpieczniejsze i bardziej efektywne od czyszczenia przestrzeni między zębami nicią dentystyczną. Irygatory nie ranią dziąseł i są polecane osobom, które mają problemy z tą częścią jamy ustnej. Aby utrzymać zęby w dobrym stanie, powinniśmy regularnie je pielęgnować oraz co jakiś czas korzystać z usług gabinetu stomatologicznego, w którym lekarz sprawdzi stan naszych zębów i w przypadku choroby szybko nam pomoże.
Źródło: https://www.happydental.pl/

https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ zobacz zobacz